Korkmaz: “İki farklı yarı oynadık”

Teknik direktörümüz Bülent Korkmaz, Galatasaray karşısında ilk yarı istediği futbolu ortaya koyamadıklarını belirterek, “İkinci yarı futbol adına iyi şeyler yaptık ancak sonuç alamadık” dedi.

 Müsabakanın ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan teknik direktörümüz Bülent Korkmaz, Galatasaray yenilgisini değerlendirdi. Karşılaşmanın ilk yarısında kendilerine yakışmayan bir oyun sergilediklerini belirten Korkmaz, ''İlk yarıdaki oyun, maçın sonucunu belirledi. Bize yakışmayan bir oyun vardı. Geldiğimden beri ilk defa takım böyle oynadı. Ancak ikinci yarı pas yapmayı ve golü düşünen bir takım vardı. İkinci yarıdaki oyun ilk yarıda olsaydı Galatasaray'ın işini biraz daha zorlaştırırdık. Ben ilk yarıyı unutmak istiyorum. İkinci yarı için oyuncularımdan memnunum.'' diye konuştu.

Galatasaray'ın, UEFA Şampiyonlar Ligi'nde deplasmanda Schalke 04'ü 3-2 yenerek çeyrek finale çıktığı maçtan sonra iyi bir hava yakaladığını anlatan Korkmaz, ''Schalke 04 maçını kazandıktan sonra takımda her yönde bir değişim oldu. O maç onları moral, motivasyon ve performans olarak zirveye taşıdı. Galatasaray onun avantajını hala kullanıyor'' ifadelerini kullandı. Oyuncularımızdan Can Arat ise, 'İlk yarıda baskılı Galatasaray var gibi gözüktü ama biz yarattık bunu. Çok geriye yaslandık. İkinci yarıdaki gibi önde baskılı oynayabilseydik farklı olurdu. Stoperleri öne çıkıp önde oynadılar, çok rahat oynadılar, biz ise fazla çıkamadık. İkinci yarı önde bastık farklı oyun oldu. İlk ve ikinci yarı farklı oyun vardı. Burak'ın performansı ile ilgili soru üzerine ise Can, 'Statik, durarak oynanan forvetler stoperin istediği forvetlerdir. Burak; koşan, sağa sola geriye giden, geçmişe göre daha kuvvetli, daha diri. Madrid maçı için iyi bir sinyal. İyi yoldalar, inşallah başarılı olurlar' diye konuştu.

Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz