Korkmaz, 'İki farklı devre oldu'

Teknik Direktörümüz Bülent Kokmaz, 2-2 berabere kaldığımız Kardemir Karabükspor maçının ilk devresinde iyi ve etkili bir oyun ortaya koyarken ikinci devresinde farklı performans performans sergilediklerini söyledi.

 Karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan teknik direktörümüz Bülent Kokmaz, ilk yarı oyunun hakimi olduklarını belirterek, 'İlk yarı sahada oyunun hakimi, pozisyona giren ve oyununu kabul ettiren bir takım vardı. İyi ve etkili oynadık ama ilk yarının son dakikasındaki penaltıyı ve ikinci yarıda yediğimiz ikinci golü beklemiyorduk. Gelip giden bir maç oldu. Kazanabileceğimiz gibi kaybedebilirdik de. Hem skoru korumamız lazımdı hem de ilk yarıdaki oyunu maçın tamamına yaymamız. Oyuncularımı ilk yarıdaki futbolları için tebrik ediyorum. İkinci yarı için fazla bir şey söylemek istemiyorum' ifadelerini kullandı.

Takım kaptanımız Ekrem Ekşioğlu, iki yarıda iki farklı İstanbul Büyükşehir Belediyespor olduğunu aktararak, 'İlk yarıda 2-0 öne geçtik, farkı daha da açabilirdik. Kötü bir dakikada gol yedik. Devre arasına girerken yediğimiz gol belki de bizim öz güvenimizi azalttı. İkinci yarıda topa hakim olamadık. Rakibin oynamasına izin verdik. Son saniyedeki pozisyonlarını göz önünde bulundurursak, aldığımız bir puan bizim iyi sonuç oldu. Önümüzde bunu telafi edebileceğimiz maçlar var. Umarım istediğimiz yere geliriz- diye konuştu.

İlk yarının son dakikasında kendi yaptığı hata sonucu gol yediklerini belirten Rızvan Şahin ise, 'İlk yarıda hata yapmamış olsaydım ve devreye 2-0 önde girseydik maçın sonucu böyle olmazdı. Ligin boyu iyice kısaldı. Takımı bu noktaya getiren bizlersek, ligin sonuna kadar elinden geleni yapması gerekenler de yine bizleriz. Önümüzde kazanabileceğimiz maçlar var. Şimdi Sanica Boru Elazığspor maçına konsantre olmalıyız- şeklinde konuştu.

Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz