Korkmaz, “Hedefimiz 5 maçta maksimum puan almak”

Takımı tanıma aşamasında olduğunu kaydeden teknik direktörümüz Bülent Korkmaz, ilk yarıdaki hedeflerinin 5 maçta alabilecekleri maksimum puanı almak olduğunu söyledi.

 İstanbul Büyükşehir Belediyesporumuz Spor Toto Süper Lig'in 13. haftasında Gaziantepspor ile oynayacağımız kritik öneme sahip maçın hazırlıklarını teknik direktörümüz Bülent Korkmaz yönetiminde sürdürdü.Teknik direktörümüz Bülent Korkmaz, idman öncesi yaptığı açıklamada takımı tanıma aşamasında olduğunu ve bu yönde çalışmalar yaptıklarını kaydetti.

İyi bir kadroya sahip olduklarını vurgulayan Korkmaz, bazı oyuncularla ekstra fiziksel çalışmalar yaptıklarını belirterek, ''Gerçekten iyi oyuncularımız var. Bunu, imza attığımız zaman da söylemiştim. Tam olarak iyi bir takım olamadık. Şimdi bunun için çalışıyoruz. Taktiksel antrenmanlar yapıyoruz. Bu yönde çok eksikliklerimiz var. Her teknik direktöre saygı duyuyorum, tarzı farklıdır. Bundan sonra bazı şeyleri benim düşündüğüm şekilde yapacağız. Fiziksel olarak da bazı oyuncularla ekstra çalışıyoruz. Daha önce böyle bir uygulama olmamış. Oyuncuları hem fiziksel hem taktiksel hem de zihinsel olarak bir yere getirmeye çalışıyorum. Bu kısa süre içerisinde olmayacak, ama bu zaman zarfında oynayacağımız maçlar bize fayda sağlayacak'' dedi.

''TAKIM, ÇALIŞAN VE ÇABALAYAN OYUNCULARDAN KURULU OLACAK''
Takımdaki oyuncuların performansını bildiğini kaydeden Bülent Korkmaz, belli bir kadro yapılarının olacağını ve bu kadro yapısında da çalışan oyuncuların yer alacağını aktararak, ''Belli bir kadro yapımız olacak, ama bu kadro yapısı çalışan, çabalayan ve takım için uğraşan oyunculardan kurulu olacak. İyi oyuncularımız var. Bunları o seviyeye ve o düşünce yapısına getirmeye çalışacağız. Bunu maçlar ve oyuncunun performansı gösterecek'' şeklinde konuştu.

İstanbul Büyükşehir Belediyespor'un çok güzel ve saygın bir kulüp olduğunu dile getiren Korkmaz, ''Takımımı sezon başı alarak, hazırlık dönemimi geçirip, kendi oyuncularımla taktik ve fiziksel antrenmanlarımı yaptırarak sezona başlamak isterdim ama olmadı. Şimdi çok güzel, mütevazi ve saygın bir kulüpteyim. Bunu her zaman dile getirdim. Burada çalışmak bize nasip oldu. İnşallah başarılı oluruz. Amacımız bu yönde'' ifadelerini kullandı.

''HEDEFİMİZ; 5 MAÇTA MAKSİMUM PUANI ALMAK''
Bundan sonraki hedeflerine adım adım ilerlemeleri gerektiğini anlatan teknik direktörümüz Bülent Korkmaz, ''Hedeflerimize giderken önümüzü görmemiz lazım. Takımın durumuna baktığımız zaman, puan olarak kendisine yakışan bir yerde değil. Öncelikle maç maç bakıyoruz. Kazandığımız maçlara göre hedef belirleyeceğiz. Ama şu an için ilk yarıdaki hedefimiz; 5 maçta çıkarabileceğimiz maksimum puanı almak'' şeklinde konuştu.

''GAZİANTEPSPOR MAÇI DA ZOR OLACAK''
Spor Toto Süper Lig'in 13. haftasında deplasmanda oynayacakları Gaziantepspor maçından galibiyetle dönmek için ellerinden geleni yapacaklarını ifade eden Korkmaz, Sanica Boru Elazığspor ile 1-1 berabere kaldıkları maçın kendilerini üzdüğünü belirterek,''Sanica Boru Elazığspor maçından galibiyetle ayrılmak istemiştik. Son dakikada yenen gol bizleri üzdü. Oyun içindeki eksiklerimizi görerek, Gaziantepspor maçına hazırlanıyoruz. Deplasmanda oynayacağız. Her maç gibi Gaziantepspor maçı da zor olacak. Buna en iyi şekilde hazırlanacağız. Galibiyetle dönmek için elimizden geleni yapacağız'' dedi.

VE İDMAN

Bu arada teknik direktörümüz Bülent Korkmaz yönetiminde Langa Tesisleri'nde gerçekleştirilen antrenmanda, futbolcular ısınma ve koşunun ardından topla kondisyon çalışması yaptı. İdman boyunca Korkmaz'ın oyuncularını sık sık uyarması ve çalışmayı keserek futbolculara taktikler vermesi dikkati çekti.
Turuncu-lacivertli ekibimizde, sakatlıkları bulunan Turgay Bahadır ile Cihan Haspolatlı takımdan ayrı çalışırken, ayak bileğinde ödem oluşan Doka ise tedbir amaçlı dinlendirildi.
Takımımız, Gaziantepspor maçı hazırlıklarını yarın yapacağı antrenmanla sürdürecek. 

Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz