Korkmaz:"Geriden gelerek kazanmak önemli"

Trabzonspor'u 2-1 mağlup eden takımımızın Teknik Direktörü Bülent Korkmaz, ilk yarısını geride kapattıkları karşılaşmayı kazanmanın kendileri için önemli olduğunu söyledi.

 Maçtan sonra düzenlenen basın toplantısında konuşan teknik direktörümüz Bülent Korkmaz galip gelen oyuncularını tebrik ederek, ''Bu sezon ilk defa geri düştükten sonra kazanmasını bildik, bu bizim için önemliydi. Oyuna iyi başladık ama sonrasını getiremedik. Golden önce zaten Trabzonspor oyuna hakim olmuştu. İlk yarıda en büyük eksiğimiz final paslarımız. Eğer final paslarına iyi yapabilseydik, ilk yarıda öne geçebilirdik. Ama ona rağmen ikinci yarı gollerin erken gelmesi bizim için bir avantaj oldu'' diye konuştu.

Oyuncularının karşılaşmada çok iyi mücadele ettiğini dile getiren Korkmaz, ''Sivasspor maçıyla beraber takımın hem fiziksel hem de taktiksel yönden ilerleme kaydettiğini görmek, beni çok memnun ediyor. Bu yönden oyuncularımı ve teknik ekibimi tebrik ediyorum. Şu an için kazanılmış bir maç var ama son maçı kazanmak gerekir ki ilk yarıda düşündüğümüz puanı alalım'' ifadelerini kullandı.

Korkmaz, takımda hala istediği sistemi oturtamadığını, ancak önemli ilerlemeler kaydettiklerini, ligin ikinci yarısında daha iyi olacaklarına inandığını söyledi.

Futbolcumuz Can Arat da, kendi sahalarında ligde ilk kez Trabzonspor'u yendiklerini hatırlatarak, ''Kendi sahamızda şansımız tutmuyordu. Bu maç, yukarılara çıkıp, yerimizi sağlamlaştırmak için çok önemliydi. Kontrollü oynadık, çok fazla pozisyon verdiğimizi düşünmüyoruz. Bizim de pozisyonlarımız var. Final paslarını iyi yapsaydık daha da farklı olabilirdi. Bütün arkadaşlarımı verdikleri mücadeleden dolayı tebrik ediyorum'' şeklinde konuştu.

Zeki Korkmaz ise ligde kendilerine yakışmayan bir konumda olduklarını anlatarak, ''Zor bir maç oynadık. Mücadele etmeden galip gelemeyeceğinizin farkındaydık ve bu şekilde kazandık. Bize yakışmayan bir yerdeyiz. Bunun için sahamızda oynanan maçları kazanmamız gerekiyor. Şimdi önümüzde Kasımpaşa maçı var, o maçı da en iyi şekilde atlatmak istiyoruz'' diye görüş belirtti.

Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz