Korkmaz: Çok iyi mücadele ederek maçı kazandık !

Sivasspor galibiyetini değerlendiren teknik direktörümüz Bülent Korkmaz, “Rakibimiz karşısında çok iyi mücadele ederek, çok pozisyon bulup sonucunda maçı kazanmasını bildik” dedi.

 Korkmaz, maçtan sonra düzenlenen basın toplantısında yaptığı açıklamada, ilk 15 dakika zorlandıklarını belirterek, ''Daha sonra oyunun hakimiyetini elimize aldık. Çok pozisyonuna girdik ve maçı kazandık'' dedi. Türkiye Ligi'nin üst seviyede bir lig olduğunu kaydeden Bülent Korkmaz, ''İyi mücadele ettiğiniz ve oyun disiplinine sadık kaldığınız sürece galibiyete yakın olursunuz. Keyifli bir maç oldu. Yolumuza devam edeceğiz ve İstanbul Büyükşehir Belediyespor'u yukarıya doğru taşıyacağız'' diye konuştu. Korkmaz, ikinci yarıda oyuna giren Visca'nın görevini yaptığını vurgulayarak, ''Visca devamlı kullandığımız oyuncu. Futbol bilgisini ve görüşünü de geliştirsek çok katkısı olacak. Visca sonradan girince daha etkili oluyor'' ifadelerini kullandı. 

Karşılaşmada Pedriel'in penaltı atışında gole izin vermeyen kaleci Eduardo'nun kariyerindeki 21 penaltıdan 16'sını kurtardığının belirtilmesi üzerine Bülent Korkmaz, ''Kalecimize teşekkür ediyorum. Çok karakterli, lider vasıflı bir oyuncu. Kalede güven vermesi önemli'' diyerek sözlerini tamamladı.
Futbolcularımızdan Mahmut Tekdemir ise ilk 15 dakikadan sonra oyunu istedikleri gibi çevirerek, 2-0 gibi net bir skorla kazanmayı başardıklarını söyledi.
Zeki Korkmaz da 2-0'dan sonra oyunu rölantiye aldıklarını belirterek, ''Bu hafta rakiplerimizin neredeyse hepsi puan aldı. Sıralamada nerede olduğumuzu biliyoruz ve bu bilinçle maça çıkıyoruz. Güzel bir galibiyet aldık. Önümüzdeki Fenerbahçe maçına da en iyi şekilde hazırlanacağız'' şeklinde konuştu. 

Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz