Komutanlarımız ve Sn.Topbaş'tan İzci Kampı'na ziyaret

Eski Kuvvet Komutanlarımızdan 1. Ordu Komutanı Orgeneral Yalçın Ataman, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Metin Ataç ve 3. Kolordu komutanı Korgeneral Ethem Erdağı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Kadir Topbaş'ın misafiri olarak Ümraniye Uluslararası Yaz İzci Kampı'nı ziyaret edip, 11 yıldır faaliyet gösteren kamp hakkında bilgiler aldılar.

11 yıldır ülke gençliğine hizmet veren Ümraniye Uluslararası Yaz İzci Kampı'na Kuvvet Komutanları Orgeneral Yalçın Ataman, Oramiral Metin Ataç ve  Korgeneral Ethem Erdağı, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Kadir Topbaş,  kulüp Başkanımız Ahmet Hamdi Çamlı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mevlüt Bulut, Destek Hizmetleri Daire Başkanı Osman Savaş ve Gençlik ve Spor Müdürü Ayhan Kep bir ziyaret gerçekleştirdi.

Ziyarete Türkiye İzcilik Federasyonu Başkanı Hasan Subaşı Belediye Başkanımız Kadir Topbaş'ın misafiri olarak kampı ziyaret eden 1. Ordu Eski Komutanı ve Harp Akademileri Eski Komutanı Orgeneral Yalçın Ataman ile Emekli Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Metin Ataç ile 3. Kolordu Eski Komutanı Korgeneral Ethem Erdağ'a 11 yıldır devam eden İBB Yaz İzci Kampı faaliyetleri hakkında bilgi verdi.

35.000'nin üzerinde İzci'yi bünyesinde barındıran Kulübümüzün Başkanı Ahmet Hamdi Çamlı'nın da içinde yer aldığı heyet kamp içinde izcilerin okçuluk, trafik, yüzme, binicilik ve tırmanma eğitimlerine katıldı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin her yıl gerçekleştirdiği Çanakkale Milli Bilinç İzci Kampı ile ilgili olarak hazırlanan kısa filmi de izleyen Başkan Topbaş ve misafirleri izcilerin ok atma heyecanına da ortak oldu.

18 yaş altı gençlerin bedensel, ruhsal, zihinsel ve sosyal bütünlüğünü geliştirmek, Milli ve Milletlerarası seviye uyumlu çalışabilen, çevreyi korumasını bilincine erişmiş ve Ülke çıkarlarına katkıda bulunacak vatandaşlar olarak yetiştirilmek üzere birçok gence ulaşarak izcilik faaliyetinde bulunmasını sağlamış ve sağlamaya da devam etmekte olan kamptaki gezi süresinde misafirlere çeşitli etkinliklerle bilgilendirme yapıldı. 

Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz