Kazakistan’da 5 şampiyon minderde…

14 Eylül’de Kazakistan’da düzenlenecek 2019 Büyükler Dünya Güreş Şampiyonası greko-romen stilde 5 milli sporcumuz ülkemizi temsil edecek.

14-22 Eylül tarihleri arasında Kazakistan’ın Başkenti Astana’da düzenlenecek olan Dünya Güreş Şampiyonasında mücadele edecek olan Greko-Romen güreş milli takım kadrosu açıklandı. 

Dünya Şampiyonasında, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü’nden 5 sporcu mindere çıkacak.

Zorlu şampiyonada son Avrupa Şampiyonu sporcumuz Atakan Yüksel, 67 kiloda ülkemizi temsil edecek. Atakan Yüksel, 2017 yılında Dünya Üçüncüsü olmuştu. 

Güreş dünyasının son dönemde yükselen yıldızı sporcumuz Cengiz Arslan, 72 kiloda madalya mücadelesi verecek. Cengiz, geçtiğimiz yıl U23’te Dünya Şampiyonluğu yaşarken, bu yıl büyüklerde Avrupa İkinciliği elde etmişti. 

77 kiloda ise bir diğer sporcumuz Fatih Cengiz mindere çıkacak. Fatih Cengiz, 2017 yılında U23 Dünya Şampiyonu olurken yine aynı yıl Büyükler Dünya Şampiyonası’nda üçüncülük kürsüsünde yer almıştı. 

Son iki yılın Dünya Şampiyonu sporcumuz Metehan Başar da üst üste üçüncü altın madalya için 87 kiloda mindere çıkacak. Milli yıldızımız altın madalya kazandığı takdirde, Büyükler Dünya Şampiyonası’nda üst üste 3 şampiyonluk yaşayan güreşçi olarak Türk Spor tarihine geçecek. 

97 kiloda ise oldukça deneyimli bir isim olan sporcumuz Cenk İldem minderde boy gösterecek.  Avrupa ikinciliği ve üçüncülüğü bulanan milli sporcumuz 2016 Rio Olimpiyat Oyunlarında bronz madalyanın sahibi olmuştu. 

Etiketler
Yorumlar
Bildirim

Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

    Yorum Yaz