Kayra Avrupa Şampiyonu, Belkıs Avrupa 3.sü.

Rusya'nın Kazan kentinde yapılan 65. Avrupa Judo Şampiyonası'nda +78 kiloda tatamiye çıkan sporcularımızdan Kayra Sayit Avrupa Şampiyonu, Belkıs Kaya ise Avrupa 3.'sü olarak büyük bir başarıya imza attılar.

 Kazan'da Tatneft Arena Spor Salonu'nda yapılan Avrupa Şampiyonası'nda +78 kiloda mücadele eden Judocumuz Kayra Sayit Avrupa Şampiyonu olarak altın madalyanın sahibi oldu ve Ay-Yıldızlı bayrağımızı göndere çektirdi.  

Milli Judocumuz ilk turu bay geçtikten sonra 2. Turda Macar, 3. Turda Fransız, 4. Turda ise Litvanyalı rakibini yenerek grup 1.'si olarak finale adını yazdırdı. Finalde ise Ukraynalı rakibi Laromka Svitlana'yı İpponla mağlup ederek Avrupa'nın en iyisi oldu ve Rio'da ben de varım dedi.

Öte yandan aynı kiloda mücadele eden diğer sporcumuz Belkıs Kaya da Avrupa 3.'sü olarak bronz madalyanın sahibi oldu.

Milli Judocumuz 1. Turu bay geçtikten sonra. 2 turda Beyaz Rus'u mağlup edip 3. Turda Alman rakibine yenildi. Repesaj maçında Rus rakibini saf dışı bırakarak bronz madalya mücadelesi yapmaya hak kazanan Belkıs, madalya maçında Litvanyalı rakibini ipponlayarak Avrupa 3.'sü oldu ve bronz madalyaya uzandı.

Daha önce ise 48kiloda mücadele eden Judocumuz muz Dilara Lokmanhekim madalya maçında Macar rakibi Pupp Reka'yı ceza puanıyla mağlup ederek Avrupa 3.'sü oldu ve Rio yolunda dev bir adım atmıştı. 

Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz