Kata takımımız Türkiye şampiyonu

Muğla'nın ev sahipliğinde düzenlenen Türkiye Kulüpler Karate Şampiyonası'nın ilk gününde Büyük Erkek Kata takımımız Türkiye Kulüpler Şampiyonu, Bayan Kata takımımız ise Türkiye 3.'sü oldu.

Ali Sofuoğlu, Gökay İlgezdi ve Fatih Sadullah Selman'dan oluşan Büyük Erkek Kata takımımız Türkiye Kulüpler Şampiyonu oldu. Rumeysa Yazgaç, Şeyma Işıkkent ve Hasret Delal Gültekin'den oluşan Büyük Bayan Kata takımız ise üçüncü oldu. 

Kulüpler Türkiye Karate Şampiyonası Muğla'nın ev sahipliğinde başladı. Fethiye ilçesinde düzenlenen organizasyonun ilk günü sabah seansında katada kupalar sahiplerini buldu.

Beşkaza Spor Salonu'nda düzenlenen organizasyonda 21 ilden 59 kulüp mücadele ediyor. Toplam 528 sporcunun yer aldığı turnuvanın sabah seansında ümit-genç ve büyüklerde bay-bayan takım kata müsabakaları yapıldı.

Haziran ayında Kosova'da yapılacak olan Avrupa Bölgeler Karate Şampiyonası'nda yarışacak takımları seçme niteliği taşıyan Türkiye Şampiyonası'nda ümit-genç bayan katada, Akbulut Gençlik Spor Kulübü mutlu sona ulaşırken erkeklerde ise Doğukan Karate İhtisas Spor şampiyonluk kupasını kaldıran takım oldu. Büyük bayanlarda Darıca Belediyesi Eğitim Spor ile erkeklerde İstanbul Büyükşehir Belediye Spor Kulübü kürsünün en tepesine çıktı.

Şampiyonanın akşam seansında ümit-genç bayan takım kumite müsabakaları yapılacak.

Dereceye giren takımlar şöyle;

Büyük Erkek Takım Kata

1 İstanbul Büyükşehir Belediye İstanbul

2 Ay Yıldız Karate Do Spor Kulübü Ankara

3 Arnavutköy Belediye Spor Kulübü İstanbul

3 Küçükköy Karate Spor Kulübü İstanbul

Büyük Bayan Takım Kata

1 Darıca Belediyesi Eğitim Spor Kocaeli

2 Gazi Osman Paşa Belediye S.K. İstanbul

3 İstanbul Büyükşehir Belediye İstanbul

3 İmhad Gençlik Ve Spor Kulübü İzmir

Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz