Karatede Minik ve Yıldızlar Şampiyonu olduk

Türkiye Karate Federasyonu'nun ulusal seviyedeki önemli organizasyonları arasında yer alan Minikler ve Yıldızlar Türkiye Karate Şampiyonasında genel klasmanın ilk sırasında beş altın, bir gümüş ve üç bronz madalya kazanan takımımız şampiyon oldu.

 28 Mart – 1 Nisan tarihleri arasında Gaziantep'te düzenlenen şampiyonada 59 ilden 1260 erkek, 944 kız sporcu mücadele etti.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi'nin desteğiyle düzenlenen şampiyonaya 2005 ile 2010 arası doğumlu sporcular katılım gösterdi.

 

Kata ve kumite olmak üzere iki kategoride yapılan şampiyonada kata branşında 12'si ferdi, altısı takım dalında; kumite branşında ise 38 ferdi dalda madalyalar sahiplerini buldu.

Şahinbey Spor Salonu'nun ev sahipliği yaptığı Minikler ve Yıldızlar Türkiye Karate Şampiyonası'nda genel klasmanın ilk sırasında beş altın, bir gümüş ve iki bronz madalya ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü yer aldı. Şampiyonada Uşak Karate Özlem Spor Kulübü ikinci olurken Darıca Belediyesi Eğitim Spor Kulübü de üçüncü sırada yer aldı.


Kulübümüz 2016 yılından bu yana Karate  Minik-Yıldız kategorisinde genel klasmanda şampiyonluğu kimseye bırakmıyor.

Şampiyonada sporcularımızın aldığı dereceler ise şöyle;

Kerem Talha Yıldız 1.

Yağmur Nazlıcan Başar 1.

Aleyna Kahveci 1.

Harun Emin Yalçın 1.

Behçet Yavuz 1.

Muhammed Emin Küçük 2.

Bünyamin Yazıcı 3.

Metehan Özderya 3.

Ilgın Işık Yılmaz 3.

Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz