Karatecilerimizden 3 altın...

Karate 1 Premier Lig'de sezonun ikinci etabında, milli karatecilerimiz Serap Özçelik Arapoğlu, Uğur Aktaş ile sporcularımız Ali Sofuoğlu, Emre Vefa Göktaş ve Kutluhan Duran'dan oluşan Erkek Kata Takımı şampiyon oldu.

Dünya Karate Federasyonu'nun (WKF) her yıl düzenlediği ve 2019'da yedi etap üzerinden organize edilen Karate 1 Premier Lig'de sezonun ikinci etabı, Birleşik Arap Emirlikleri'nde düzenlendi. 


Tokyo 2020 Olimpiyat Oyunları'na puan veren Dubai'deki organizasyonda milli sporcularımız madalya kazandı.

86 ülkeden 737 karatecinin mücadele ettiği Karate 1 Premier Lig'in Dubai etabında kumite 50 kiloda yarışan Serap Özçelik Arapoğlu, üst üste ikinci şampiyonluğuna imza attı. 

Finalde Ukraynalı Kateryna Kryva ile karşılaşan Dünya ikincisi Serap, rakibini 7-1 mağlup ederek Paris etabından sonra Dubai'den de altın madalya ile ayrıldı.

Kumite 84 kiloda temsilcimiz Uğur Aktaş da Dubai'de altın madalya kazandı. Finalde İranlı Ali Fadakar'ı 2-1 yenen Dünya üçüncüsü Milli karateci, 2019 sezonundaki ilk madalyasını boynuna astı.

Ali Sofuoğlu, Emre Vefa Göktaş ve Kutluhan Duran'dan oluşan Avrupa üçüncüsü Erkek Kata Milli Takımı da final mücadelesinde Kuveyt karşısında 25.52 puan alarak şampiyonluk kupasının sahibi oldu.

Kumite 61 kiloda bronz madalya müsabakasına çıkan Merve Çoban ise İranlı rakibi Rozita Alipourkeshka'ya 3-0 kaybederek beşincilikle organizasyonu noktaladı.

Karate 1 Premier Lig'de sezonu Paris'te açan Büyükler Karate Milli Takımı, Dubai'nin ardından üçüncü etap için Fas'a gidecek. Rabat kentinde organizasyon 19-21 Nisan tarihlerinde gerçekleştirilecek.

Ay-yıldızlı ekip, 28-31 Mart tarihlerinde ise 54. Büyükler Avrupa Karate Şampiyonası için İspanya'nın Guadalajara kentinde olacak.
 
Sporcularımızın dereceleri:
 
50 KG Serap Özçelik Arapoğlu - Altın 
84 KG Uğur Aktaş - Altın 
Erkek Kata Takım Ali Sofuoğlu, Emre Vefa Göktaş, Kutluhan Duran - Altın
 
Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz