Karatecilerimizden 2 altın 1 bronz...

Ümit, Genç ve 21 Yaş Altı Avrupa Karate Şampiyonası'nda milli karatecilerimiz Ömer Faruk Yürür ve Enes Özdemir Avrupa Şampiyonu olurken, Emre Vefa Göktaş bronz madalya elde etti.

Danimarka'da devam eden Avrupa Karate Şampiyonası'nda Genç Kata Dalında ilk kez mücadele eden Enes Özdemir, finalde İtalyan Alessandro Cricco'yu (puan 25.74 - 24.46) mağlup ederek bu kategoride ilk Avrupa Şampiyonluğunu kazandı.


Ümit kumite 57 kilo finalinde İskoç Jacob Smart'ı 1-0 yenen sporcumuz Ömer Faruk Yürür ise Avrupa Şampiyonu olarak kariyerinin en büyük başarısına ulaştı.  

Alt yaş kategorilerinde iki dünya ikinciliği, ikisi şampiyonluk olmak üzere altı Avrupa madalyası olan Emre Vefa Göktaş da, 21 yaş altı ferdi kata dalı üçüncülük mücadelesinde Alman Morris Tellocke'yi mağlup ederek Avrupa üçüncüsü oldu.

Şampiyonada yarışan bir diğer sporcumuz Yunus Emre Sofuoğlu ise Ümitler Kata üçüncülük mücadelesinde Portekizli Martim Sousa'ya (puan: 23.68 - 24.26) mağlup olarak kariyerinin ilk Avrupa Şampiyonası'nı beşinci tamamladı.
Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz