Karatecilerimiz Salzburg’da madalya peşinde

2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’na kota puanı veren Karate 1 Premier Lig’in Salzburg etabı 28 Şubat-1 Mart tarihleri arasında düzenlenecek. Meltem Hocaoğlu Akyol, Eda Eltemur ve Erman Eltemur madalya için tatamiye çıkacak.

Karate 1 Premier Lig’in bu sezonki üçüncü etabı Avusturya’nın Salzburg kentinde düzenlenecek. Bugün başlayacak turnuvada 88 ülkeden 600’ye yakın sporcu mücadele edecek.

Tokyo 2020 Olimpiyat Oyunları’na kota puanı veren son üç turnuvadan ilki olan Karate 1 Premier Lig’in Salzburg etabında 3 sporcumuz tatamiye çıkacak. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübümüzün Milli sporcuları +68 kiloda Meltem Hocaoğlu Akyol, 68 kiloda Eda Eltemur ve erkekler 75 kiloda Erman Eltemur madalya için tatamiye çıkacak.

Kota alacak 32 sporcunun belirleneceği ve 6 Nisan’da sona erecek olimpik sıralama öncesi Salzburg’da her galibiyet, Tokyo 2020 yolunda önemli puanlar kazandıracak.

Karate 1 Premier Lig’in Salzburg etabında tüm madalya mücadeleleri, 1 Mart Pazar günü yapılacak. 12 ferdi, iki takım dalında madalyaların dağıtılacağı final seansı, Türkiye saati ile 11:30’dan itibaren Sportstv’den canlı yayınlanacak.

Etiketler
Yorumlar
Bildirim

Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

    Yorum Yaz