Karatecilerimiz Karadeniz ve Hazar'ın zirvesinde..

Türkiye Karate Federasyonu'nun faaliyet takviminde yer alan Karadeniz ve Hazar Ülkeleri Karate Şampiyonası son gün müsabakalarıyla tamamlandı. Yıldız, Ümit ve Genç Kategorileri'nde sporcularımız 7 altın, 6 gümüş ve18 bronz olmak üzere toplam 31 madalya kazandı.

 Yeni Rize Kapalı Spor Salonu'nda düzenlenen turnuvada takım müsabakaları büyük heyecana sahne oldu. Üç gün boyunca süren Karadeniz ve Hazar Ülkeleri Karate Şampiyonası'nda toplam 145 farklı dalda madalya sahiplerini buldu. Organizasyonda altı ülkeden toplam 1200 sporcu mücadele etti.

DERECE YAPAN SPORCULARIMIZ

2009-2008-2007 ERKEK TAKIM KUMİTE ŞAMPİYON

2009-2008-2007 BAYAN TAKIM KUMİTE ŞAMPİYON

2004-2003 ERKEK TAKIM KUMİTE 3.

 YAĞMUR NAZLICAN BAŞAR 1.

SAMED GÖK                             1.

FATİH SADULLAH SELMAN   1.

ENES ÇINAR                              1.

ÖMER FARUK ARSLAN            1.

ALEYNA KAHVECİ                    2.

HAYRUNİSSA KALKAN             2.

BÜŞRA TEMİZ                          2.

BEYAZ DAŞDEMİR                    2.

ZEYNEP BEYZA COŞKUN          2.

ŞÜKRÜ ONUR DEMİR              2.

YUNUS EMRE SOFUOĞLU       3.

ECEM NAZ KOÇAK                      3.

HAVVAGÜL UZUN                      3.

HARUN EMİN YALÇIN                3.

OĞUZHAN DEMİRCAN             3.

EYÜP ENSAR UZUN                   3.

HİRANUR YALÇIN                        3.

BEYZA ATAKAN                            3.

FURKAN BAHADIR TÜRKER      3.

FUAT DEMİREL                             3.

İBRAHİM KEREM OCAK              3.

HANİFE ECE DEMİRTAŞ             3.

ALİ ENES DAĞ                              3.

BATUHAN TURGUT                    3.

ALİCAN SAĞIR                             3.

SELVANUR AKKURT                   3.

Şeyda KAYA                                   3.

 

Şampiyonada konuşan AK Parti Rize Milletvekili Osman Aşkın Bak da karatenin Tokyo 2020 Olimpiyat Oyunları'nda büyük başarı yakalayacağına vurgu yaparak, 'Karate sporumuz son yıllarda büyük başarılar yakaladı. İnanıyorum ki 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları'nda da önemi başarılar elde edeceğiz ve olimpiyat şampiyonları çıkaracağız. Sporcularımızın ülkemizi en iyi şekilde temsil etmesini istiyoruz.' diye konuştu.

Rize yolunda geçirdiği trafik kazası sonucu hayatını kaybeden Muhammet Taha Yıldırım için baş sağlığı dileklerinde bulunan Türkiye Karate Federasyonu Başkanı Esat Delihasan, 'Müsabakalara katılmak üzere Muş'tan Rize'ye gelmekte olan bir sporcu kardeşimiz Hak'kın rahmetine kavuştu. Bir sporcumuz ve hocamız da yaralandı. Kendisine Allah'tan rahmet, yakınlarına ve tüm camiamıza baş sağlığı diliyorum. Yaralı sporcu kardeşimize ve hocamıza da Allah'tan şifalar diliyorum. Sporcumuz birçok başarı kazanmış, önemli dereceler almış bir kardeşimizdi. İlk kez katıldığı bir uluslararası organizasyonda da Balkan şampiyonluğunu kazanmıştı. Dünya yıldızı olabilecek bir kapasitesi vardı.  Bu acı haberle hepimiz üzüldük. Hepimizin başı sağolsun, ailesine sabırlar diliyorum.' ifadelerini kullandı.

'Türk karatesi birlik beraberlik içerisindedir'

Türk karatesinin yükselişine de değinen Başkan Esat Delihasan, 'Karate camiası olarak bu güne kadar birlik ve beraberlik içerisinde durarak sporumuzu Türkiye'de yapılacak sporlar arasına getirdik. Dünya sıralamasında son 10 yıllık veriler baz alındığında dünya birincisiyiz. Bunlar çok değerli tabi ama asıl değerli olan camiamızın birlik ve beraberlik içerisinde olmasıdır. Bu birliği sağlayan tüm antrenör ve hakem arkadaşlarımıza ayrı ayrı teşekkür ediyorum. İyi ki karate camiasındayım, iyi ki karate federasyonu başkanıyım.' diye konuştu.

Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz