Karatecilerimiz Balkanlarda Rakipsiz?

Arnavutluk`ta yapilan Ümit ve Gençler 10. Balkan Sampiyonasi`nda milli takim kadrosunda yer alan sporcularimiz 6 altin, 5 gümüs ve 4 bronz olmak üzere ülkemize toplam 15 madalya kazandirdi.

Arnavutluğun başkenti Tiran`da 10-11 Eylül 2005 tarihleri arasında yapılan şampiyonada Genç Erkekler Kategorisinde mücadele eden Yücel Gündoğdu, Ömer Kemaloğlu ve Yasir Şahintekin takımda şampiyonluğa ulaşırken, ferdi müsabakalarda da Yücel Gündoğdu ve Ömer Kemaloğlu altın madalyanın sahibi olurken, Yaser Şahintekin gümüşte kaldı. Genç Bayanlar Kategorisinde ise Mehnur Neziroğlu takımda ve ferdide 3. olarak bronz madalyanın sahibi oldu.
Ümitlerde ise Mısra Koç takımda şampiyonluğa ulaşırken ferdide 3. olarak bronzda kaldı. Genç Erkekler Kata Kategorisinde de sporcularımızdan Orçun Duman, Umut Denizci ve Gökay Kıratlı takımda 2. olarak gümüş madalya kazanırken, ferdilerde ise Gökay Kıratlı 2., Ümit Katada da Orçun Duman 3. olarak ülkemize madalya kazandıran sporcularımız oldular.
9 MADALYA DA SHOTOKON`DA
İstanbul`da yapılan 5. Avrupa Shotokan Karate Şampiyonas`nda da kulübümüz sporcularından Vildan Doğan Büyükler Kumitede 1. olurken, Emre Çorak 2. oldu. Büyükler Katada 3. olan Turgay Yeşilyurt, kumite açıkta 2. olarak gümüşte kaldı. Gençler Katada Fatih Erzurum,16-18 yaş kumitede Kürşat Usta ve 12-14 yaş katada Bigem Giroğlu 3.olurken, 14-16 yaş kumitede genç sporcularımız Feyza Can ve İ.Can Keskin 2. olarak gümüş madalyanın sahibi oldular.
Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz