Karatecilerimiz Avrupa Şampiyonası'na damga vurdu

Kocaeli'nde yapılan 52. Avrupa Karate Şampiyonası'nda mücadele eden sporcularımızdan Burak Uygur ve Uğur Aktaş Avrupa Şampiyonu, Ali Sofuoğlu Avrupa 2.'si, Merve Çoban ve Erman Eltemur ise Avrupa 3.'sü olarak önemli bir başarıya imza attı.

Şehit Polis Recep Topaloğlu Spor Salonu'nda yapılan 52. Avrupa Büyükler Karate Şampiyonası'nda sporcularımız 2 altın, 1 gümüş ve 2 bronz olmak üzere toplam 5 madalya ile damga vurdu. 44 ülkeden 424 sporcunun mücadele ettiği şampiyonada 67 kiloda kumite dalında mücadele eden sporcumuz Burak Uygur başarılı maçlarını finalde Rus rakibi Alexandr Gutnik'i 3-1 yenerek Avrupa Şampiyonu oldu. 84 kilo kumite dalında tatamiye çıkan sporcumuz Uğur Aktaş ise finalde Makedon rakibi Berat Jakupi'yi 4-1 mağlup ederek üst üste 2. kez Avrupa Şampiyonluğuna ulaştı. 


Erkekler Kata dalında yarışan sporcumuz Ali Sofuoğlu da finalde son 3 yılın şampiyonu olan İspanyol Damien Quintero'ya hakem kararıyla 3-2 yenilerek Avrupa 2.'si oldu.
 

75 kiloda Kumite dalında yarışan sporcumuz Erman Eltemur ise madalya maçında Letonyalı rakibi Ruslan Sadıkov'u 1-0 yenerek Avrupa 3.'sü olurken, 61 kiloda tatamiye çıkan bayan sporcumuz Merve Çoban da madalya maçında Rus Nailya Gataullina'yo 3-0 mağlup ederek Avrupa 3.'sü olan diğer sporcumuz oldu.
 
Ayrıca Sporcularımız Uğur Aktaş, Rıdvan Kaptan ve Alparslan Yamanoğlu'nun da yer aldığı Erkek Kümite Takımımız Avrupa Şampiyonu olmayı başardı. 
Öte yandan sporcularımız Buse Avcu ve Merve Çoban'ın da yer aldığı Bayan Kumite Milli Takımımız da Avrupa 2.'si olarak gümüş madalya kazandı.

Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz