Karatecilerimiz Avrupa'da tarih yazdı...

Sırbistan'da yapılan 53. Avrupa Şampiyonası'na Karatecilerimiz damga vurdu. Sporcularımızdan Serap Özçelik ve Burak Uygur Avrupa Şampiyonu, Ali Sofuoğlu Avrupa 2'si, Merve Çoban ve Uğur Aktaş ise Avrupa 3'sü olarak tarihi bir başarıya imza attı.

Milli Gururlarımızdan Serap Özçelik Arapoğlu 50 kilo kumite finalinde Avusturyalı Bettina Plank'ı 1-1 biten maç sonunda hakem kararıyla 5-0,  Burak Uygur 67 kilo kumite finalinde Sırp rakibi Stefan Joksic'i  3-2 yenerek Avrupa Şampiyonu oldu.

Kata dalında mücadele eden kulübümüz sporcularından Ali Sofuoğlu finalde İspanyol Hugo Quintero'ya 4-1 mağlup olarak Avrupa 2'si olarak gümüş madalyada kaldı.

 

Sporcularımızdan Uğur Aktaş 84 kilo kumite finalinde Ukraynalı Valeri Chobotar'ı 2-0, Merve Çoban ise 61 kilo kumite finalinde İsviçreli Noemie Kornfeld'i 1-0 yenerek Avrupa 3'sü oldu ve bronz madalya kazandı.

Bu sonuçla Karatecilerimiz ferdi müsabakalarda 3 altın 1 gümüş ve 3 bronz olmak üzere toplam 7 madalya kazandı.

Kumite takım finaliyle sona eren şampiyonada finalde İspanya'yı 3-1 yenerek Avrupa Şampiyonu olan ve 7 kişiden oluşan Erkek Kumite Milli takımında kulübümüzden 6 sporcu Samed Gök, Rıdvan Kaptan, Alparslan Yamanoğlu, Erman Eltemur, Uğur Aktaş ve Burak Uygur yer aldı. Kulübümüz dışında kalan tek isim ise eski sporcumuz Ömer Kemaloğlu.

3 kişiden oluşan ve Azerbaycan'ı yenrek Avrupa 3'sü olan Erkek Kata Milli takımında ise kulübümüzden Ali Sofuoğlu mücadele etti.

Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz