Karatecilerimiz 2020'ye muhteşem başladı

Karate 1 A Serisi Santiago etabında sporcularımız ferdi müsabakalarda 1 gümüş, 3 bronz madalya elde ederken takım katada mücadele eden sporcularımız şampiyon oldu.

Karatecilerimiz, olimpiyat yılı olan 2020’ye muhteşem bir başlangıç yaptı.

Hedefini Tokyo 2020 Olimpiyat Oyunları olarak belirleyen sporcularımız, 2020’de üç etap üzerinden yapılacak Karate 1 A Serisi’nin tek kota puanı veren etabı olan Şili’de tatamiye çıktı.

Milli karatecileri, 10-12 Ocak tarihleri arasında başkent Santiago’da düzenlenen organizasyonda 1 altın, 1 gümüş ve 3 bronz madalya ile sezona etkileyici bir giriş yaptı.

Sporcularımız Emre Vefa Göktaş ve Enes Özdemir’in yer aldığı Erkek Kata Milli Takımımız, final mücadelesinde 24.32 puan alan Peru’nun önünde, 25.99 puan alarak şampiyonluk kupasını kaldırdı.

Türk finalinin yaşandığı erkekler kata dalında sporcumuz Enes Özdemir ile Ali Sofuoğlu karşı karşıya geldi. Kusursuz iki performans sonunda Enes Özdemir (25.38) Ali Sofuoğlu'nun (26.26) arkasında kalarak gümüş madalyanın sahibi oldu.

Erkekler ferdi kata dalında Emre Vefa Göktaş, Amerikalı Ariel Torres Gutierrez karşısında çizdiği kata ile 23.72 puan alan rakibi karşısında 25.98 puan ile galip geldi ve 2020'ye bronz madalya ile başladı.

Başkent Santiago’da kapanışı Erman Eltemur yaptı. Kumite 75 kilo repesaj finalinde Amerikalı Thomas Scott karşısında 3-2 kazanan Milli karateci, yeni sezona bronz madalyalı başlangıç yaptı.

Kumite +68 kiloda Kazak Sofya Berultseva'yı bitime 12 saniye kala ippon ile 3-0 mağlup eden Meltem Hocaoğlu Akyol, bronz madalya kazanan bir diğer sporcu oldu.

Etiketler
Yorumlar
Bildirim

Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

    Yorum Yaz