Karate Takımımız Avrupa Kulüpler Şampiyonu

Kocaeli'de yapılan Avrupa Bölgeler Karate Şampiyonası'nda başarılı bir performans ortaya koyan Büyük Erkek Kata ve Kumite takımlarımız ile Ümit Genç Erkek Kumite takımımız şampiyon olarak Avrupa'nın zirvesine çıktılar.

 Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Karate Federasyonu tarafından Şehit Polis Recep Topaloğlu Spor Salonu'nda organize edilen Avrupa Bölgeler Karate Şampiyonası sona erdi. Kulübümüz sporcuları 13 ülkeden 272 sporcu ve 62 kulübün katıldığı 14. Avrupa Bölgeler Karate Şampiyonasında 3 farklı kategoride zirveye çıkarken, Genel Klasmanda da adını Avrupa'nın zirvesine yazdırmayı başardı. 

Metin Sofuoğlu, Ali Sofuoğlu ve Gökay İlgezdi'den oluşan Büyük Erkek Kata takımımız finalde diğer türk ekibi Kocaeli Kağıtspor'u 3-2 yenerek Avrupa'nın en büyüğü oldu. 
Erman Eltemur, Rıdvan Kaptan, Samet Develi, Alparslan Yamanoğlu, Aykut Usda, Aykut Kaya ve Burak Uygur'dan oluşan Büyük Erkek Kumite takımımız ise finalde Kosova temsilcisini 3-0 yenerek Avrupa Bölgeler Şampiyonu olan 2. takımımız oldu. 
Samed Gök, Metehan Yılmazer, Murat Çığıttaş, Alican Sağır, Ozan Gökçen, Furkan Bahadır Türker ve Ömer Faruk Arslan'dan oluşan Ümit Genç Erkek Kumite takımımız da finalde diğer türk ekibi Bursa Büyükşehir Belediyesini 3-0 yenerek Avrupa'nın zirvesine çıkan 3. Takımımız oldu. 
Karate Takımlarımız 3 kategoride aldığı şampiyonluk kupasına Genel Klasmanda da şampiyon olarak başarılarını taçlandırmış oldular.
Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz