Karate Premier League'de Kürsü Büyükşehir'in.

Karatenin ‘Şampiyonlar Ligi' olarak kabul edilen Karate 1 Premier League İstanbul etabında Milli forma altında mücadele veren sporcularımız 6 altın, 2 gümüş ve 3 bronz olmak üzere 11 madalya alarak şampiyonaya damga vurdu.

 Ümit, Genç ve Büyükler  kategorilerinde İstanbul'un beşinci kez ev sahipliği yaptığı Karate 1 Premier League organizasyonunda 48 ülkeden 212'si kadın, toplam 492 sporcu mücadele etti.

Hidayet Türkoğlu Spor Kompleksi'nde yapılan organizasyonda Türkiye kazandığı 8 altın, 4 gümüş ve 9 bronz madalya ile genel sıralamanın zirvesine çıktı. Birer altın, gümüş ve bronz madalya kazanan Mısırikinci, Makedonya da üçüncü sırada yer aldı.

Milli forma altında mücadele veren kulübümüz sporcularından Ali Sofuoğlu Kata dalında Mısırlı rakibini 5-0 yenerek, Merve Çoban 61 kilo Bayanlar Kumite'de Alman rakibini 6-0 yenerek, Erkekler 67 kilo Kumitede Avrupa Oyunları Bakü Şampiyonu Burak Uygur finalde mısırlı rakibini 3-0 yenerek şampiyon olmayı başardı. 84 kiloda yarışan sporcumuz Aykud Usda da İsveçli rakibini mağlup ederek,  +84 kiloda yarışan Rıdvan Kaptan ise İtalyan rakibini 8-0 yenerek altın madalyaya uzandı.

75 kiloda tatamiye çıkan sporcumuz genç sporcumuz Ahmet Uygur kumite finalinde Gürcü rakibine yenilerek gümüş, 84 kiloda mücadele eden Avrupa Oyunları Bakü 3.'sü Uğur Aktaş da Makedon rakibini 6-0 yenerek bronz madalya kazanan sporcularımız oldular.

Ümit ve Genç Kategorisi'nde mücadele eden sporcularımızdan 63 kiloda mücadele eden Samed Gök 1. olarak altın, 59 kiloda yarışan Eda Eltemur 2. Olarak Gümüş, 55 kiloda Fuat Demirel ve 70 kiloda mücadele eden Ömer Faruk Aslan da 3. Olarak bronz madalya kazanarak geleceğin yıldız adayları olduklarını gösterdiler. 

Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz