Karate'de Ümit, Genç ve 21 yaşaltında zirvedeyiz.

Kocaeli'nin ev sahipliği yaptığı Ümit, Genç ve 21 Yaş Altı Karate Şampiyonası sona erdi. Organizasyonda 8 altın, 2 gümüş ve 7 bronz olmak üzere toplam 17 madalya alan Karatecilerimiz önemli bir başarıya imza attı ve Genel Klasmanda Şampiyonluğa uzandı.

 Karatede 2016 yılının ilk büyük organizasyonu olan Ümit, Genç ve 21 Yaş Altı Karate Şampiyonası, Kocaeli'nin ev sahipliğinde sona erdi. 7-9 Ocak tarihleri arasında yapılan şampiyonada 44 ilden 429 bayan, 651 erkek sporcu mücadele etti.

Şehit Polis Recep Topaloğlu Spor Salonu'nun ev sahipliği yaptığı organizasyonda en başarılı il, 15 altın, 8 gümüş ve 21 bronz madalyanın gittiği İstanbul oldu. En başarılı ikinci performansa imza ata ev sahibi Kocaeli ise 6 altın, 4 gümüş ve 4 bronz madalyayı il sınırları içerisinde tuttu. 4 altın, 7 gümüş, 6 bronz madalya kazanan Sakarya da üçüncü sırada yer aldı.

Ümit, genç ve 21 yaş altı kategorilerinde, kata ve kumite olmak üzere 33 ferdi dalda dağıtılan madalyalar, 23 il arasında paylaşıldı. Üç il de en az bir sporcusunu kürsüye çıkarma başarısı gösterdi.

21 Yaş Altı Kategorisinde Dereceye Giren Sporcular Şu Şekilde:

Bayan Kata 21 Yaş Altı
1. Esra Kayan (İzmir)
2. Emine Korkutmuş (İstanbul)
3. Aslı Erol (Ankara)
3. Dilan Yıldız Keleş (Ankara)

Erkek Kata 21 Yaş Altı
1. Osman Evin (Kocaeli)
2. İbrahim Enes Sefa (İstanbul)
3. Oğuzhan Deveci (Denizli)
3. Fatih Sadullah Selman (İstanbul BBSK)

50 Kilo 21 Yaş Altı
1. Selva Nur Akkurt (İstanbul BBSK)
2. Hümeyra Beyza Ünlüsoy (Sakarya)
3. Saadet Gök (İstanbul BBSK)
3. Tuğçe Demiş (Konya)

55 Kilo 21 Yaş Altı
1. Aleyna Sezer (Sakarya)
2. Emine Göçlü (Sakarya)
3. Şeyma Güngel (Düzce)
3. Buse Öztürk (İstanbul)

61 Kilo 21 Yaş Altı
1. Umay Tokcan (Kocaeli)
2. Hilal Er (Düzce)
3. Büşranur Sökmen (Adan)
3. Şahika Yıldız (Adana)

68 Kilo 21 Yaş Altı
1. Selen Yağmur Turkaya (Tekirdağ)
2. Nurcan Çiçek (Sakarya)
3. Seray Saniye Koçali (İstanbul)
3. Zeynep Beyza Coşkun (İstanbul BBSK)

+68 Kilo 21 Yaş Altı
1. Rumeysa Genç (Ankara)
2. Vildan Güvercin (Ankara)
3. Ayşe Nur Gültekin (Manisa)
3. Nursefa Kayan (Bartın)

60 Kilo 21 Yaş Altı
1. Ökkeş Taşoğlu (İstanbul)
2. Cüneyt Şahin (Antalya)
3. Tolga Macar (Bursa)
3. Şükür Onur Demir (İstanbul BBSK)

67 Kilo 21 Yaş Altı
1. Furkan Kaya (Sakarya)
2. Murat Kaya (Bursa)
3. Doğan Ateş (Sakarya)
3. Tevfik Özgür (İstanbul)

75 Kilo 21 Yaş Altı
1. Ahmet Uygur (İstanbul BBSK)
2. Ümit Atış (Sakarya)
3. Murat Öz (Artvin)
3. Volkan Karagöz (Sakarya)

84 Kilo 21 Yaş Altı
1. Erdem Asker (İstanbul)
2. Mustafa Oğuzhan Kabasakal (Sakarya)
3. Cabbar Savaş (Adana)
3. Ahmet Ferdi Dalı (İstanbul)

+84 Kilo 21 Yaş Altı
1. Alparslan Yamanoğlu (İstanbul BBSK)
2. Çağatay Bayraktaroğlu (İstanbul BBSK)

3. Enes Öz (Sakarya)
3. Mehmet Barış Çak (Sakarya)

 Gençler Kategorisinde dereceye giren sporcular şu şekilde oldu:         

Genç Bayan Kata
1. Beyzanur Ay (İstanbul)
2. Hatice Başkaya (Kocaeli)
3. Ayça Düzgel (Kocaeli)
3. Tuğçe Gökmen (Ankara)

Genç Erkek Kata
1. Emre Vefa Göktaş (Ankara)
2. Yusuf Yağız Ücebakan (Ankara)
3. Muhammet Furkan Kara (İstanbul)
3. Gökay İlgezdi (İstanbul BBSK)

48 Kilo Genç Bayan
1. Elif Kuzu (Kocaeli)
2. Rabia Elik (İstanbul)
3. Büşra Yıldız (İstanbul)
3. Ayşe İlknur Temel (Tekirdağ)

53 Kilo Genç Bayan
1. Mihrican Arslan (İstanbul)
2. Talya Pekmezoğlu (Antalya)
3. Asena Pekmezoğlu (Antalya)
3. Aslıhan Aygüneş (Sakarya)

59 Kilo Genç Bayan
1. Şeyda Kaya (İstanbul BBSK)
2. Senanur Genç (Sivas)
3. Neşe Kıymet Diker (Tekirdağ)
3. Cansu Çolak (İstanbul)

+59 Kilo Genç Bayan
1. Eda Eltemur (İstanbul BBSK)
2. Pınar Uçar (Bursa)
3. Betül Yörük (Balıkesir)
3. Belma Yavaşoğlu (Ankara)

55 Kilo Genç Erkek
1. Furkan Korkmaz (Sakarya)
2. Talha İnanç (Sakarya)
3. Tuncay Kuzu (Tekirdağ)
3. Orhun Mert Bozkurt (Bursa)

61 Kilo Genç Erkek
1. Oğuz Furkan Kacar (İstanbul)
2. Fatih Osman ersin (İstanbul)
3. Cengizhan Demirler (Tekirdağ)
3. Savaş Ulaş Gültekin (İstanbul BBSK)

68 Kilo Genç Erkek
1. Ramazan Ateş (Konya)
2. Muratcan Deniz (İstanbul)
3. Metehan Yılmazer (İstanbul)
3. Barış Çakar (Kocaeli)

76 Kilo Genç Erkek
1. Ozan Gökçen (İstanbul BBSK)
2. Recep Göz (Gaziantep)
3. Mustafa Çalkın (Denizli)
3. Zekeriya Baran Sarıkaya (Manisa)

+76 Kilo Genç Erkek
1. Bekir Kavak (İstanbul)
2. Muhammed Niyazi Kacar (İstanbul)
3. Furkan Kayalı (Ankara)
3. Mustafa Özyıldız (İstanbul)

 

Ümitler Kategorisinde dereceye giren sporcular şu şekilde oldu:         

Ümit bayanlar kata
1- Esilay Kılıç (İstanbul)
2- Rumeysa Yazgaç
(İstanbul BBSK)
3- Keyda Nur Çolak (Trabzon)
3- Songül Gürbüz (Denizli)

Ümit erkekler kata
1- Selahattin Güngel (Düzce)
2- Adem Erdem Mazlum (Kocaeli)
3- Mehmet Batuhan Özdemir (Denizli)
3- Muhammet Hamza Levent (İstanbul)

52 Kilo Ümit Erkek

1. Ömer Abdurrahim Özer (Kocaeli)

2. Yuşa Öntürk (Kocaeli)

3. Halid Muhammet Tamyüksel (Kocaeli)

3. Samet Saylam (Trabzon)

 

57 Kilo Ümit Erkek

1. Ömer Faruk Ateş (Sakarya)

2. Umut Serkan Tunç (Balıkesir)

3. Bilal Yılmaz (Batman)

3. Kemal Ağaç (Bursa)

 

63 Kilo Ümit Erkek

1. Duhan Gümüş (Bursa)

2. Enes Bulut (Kocaeli)

3. Eren Akkurt (Gaziantep)

3. Ali Can Sağır(İstanbul BBSK) 

 

70 Kilo Ümit Erkek

1. Samed Gök(İstanbul BBSK)

2. Ömer Albayrak (Erzurum)

3. Emre Doğan (İstanbul)

3. Mert Şimşek (Manisa)

 

+70 Kilo Ümit Erkek

1. Ömer Faruk Arslan(İstanbul BBSK)

2. Kerem Kaya (Denizli)

3. Emre Turan (İstanbul)

3. Taylan Enis Altıntaş (Muğla)

 

47 Kilo Ümit Bayan

1. Duygu Yemenici (Kırklareli)

2. Elif Dökmetaş (Sakarya)

3. Fatma Naz Yenen (Kocaeli)

3. Berra Nur Erkan (Sakarya)

 

54 Kilo Ümit Bayan

1. Gülsen Demirtürk (Kocaeli)

2. Özlem Hastürk (Bursa)

3. Simge Yücel (İstanbul)

3. Feyza Üstüntaş (Kırklareli)

 

+54 Kilo Ümit Bayan

1. Rabia Şentürk (Kocaeli)

2. Hira Nur Kasatura (Düzce)

3. Kayra Sezgin (Muğla)

3. Asuman Arabacı (İstanbul)

 

Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz