Karate`de Tarihi Başarı?

19. Dünya Karate Şampiyonası`nda Türk Milli Takımı, erkekler kumite kategorisinde büyük bir başarıya imza atarak altın madalyanın sahibi oldu.

Japonya`nın başkenti Tokyo`da gerçekleştirilen şampiyonada 7 kişiden oluşan takımda kulübümüzden 6 sporcunun yer aldığı Kumite Karate Milli Takımı büyük bir başarıya imza atarak takım halinde Dünya Şampiyonu oldu.
Antrenörümüz Esat Delihasan idaresindeki Türk Milli Takımı erkekler kumite mücadelesinin 2. turunda Hırvatistan, 3. turda Bosna-Hersek, 4. turda da Fransa`yı yenerek yarı finale yükseldi. Yarı finalde Mısır`ı geçen Türk Milli Takımı, finalde ise Sırbistan`ı yenerek Dünya Şampiyonu olmayı başardı. Dünya Şampiyonu olan kadroda kulübümüzden Yusuf Başer, Yaser Şahintekin, M.Zeki Demir, Yücel Gündoğdu, Murat Salih Kurnaz ve Müslüm Baştürk yer alırken, diğer sporcu ise Kocaeli Kağıtspor`dan Okay Arpa oldu.
Ferdi müsabakalarda ise kulübümüz sporcularından Müslüm Baştürk 75 kilo Kumitede Dünya 2.`si olurken, 60 kilo Bayan Kumitede ise Vildan Doğan Dünya 3.`sü oldu.
Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz