Karate'de tarihi başarı.

Endonezya'da yapılan 9. Dünya Ümit, Genç ve 21 Yaş Altı Şampiyonası'nda tarihteki en başarılı sonucuna imza atan Türkiye, 7 altın, 1 gümüş ve 5 bronz madalya kazanarak Dünya ikincisi oldu. Kulübümüz sporcuları da bu başarıya madalyaların 3 altın, 1 gümüş ve 1 bronzunu alarak katkı sağladı.

 Endonezya'nın başkenti Cakarta'da yapılan 9. Dünya Ümit, Genç ve 21 Yaş Altı Karate Şampiyonası, sona erdi. 12-15 Kasım tarihlerinde 91 ülkeden 1425 sporcunun katılımıyla gerçekleşen organizasyonda tüm kategorilerde ülkemizi temsil eden Karate Milli Takımımız, tarihi bir başarının altına imza attı.

Buz Arena'da tarihteki en başarılı sonucuna imza atan Karate Milli Takımı, ilk kez yedi dünya şampiyonu çıkardığı Dünya Şampiyonası'nda kazandığı 7 altın, 1 gümüş ve 5 bronz madalya ile genel klasmanda takım halinde Japonya'nın ardından Dünya ikincisi oldu.

Milli takıma 8 sporcu veren kulübümüzde ise 3 altın, 1 gümüş ve 1 bronz madalya alan Karatecilerimizin başarıda önemli bir paya sahip olmasının haklı gururu yaşanıyor.

Dünya Şampiyonası'nda Madalya Kazanan Kulübümüz Sporcularının dereceleri şöyle:

84kg Uğur AKTAŞ     21 Yaş Altı Kumite      ALTIN

67kg  Burak UYGUR 21 Yaş Altı Kumite       ALTIN

Ali SOFUOĞLU 21 Yaş Altı Ferdi Kata          ALTIN

59kg Eda ELTEMUR Gençler Kumite         GÜMÜŞ

63kg  Samed GÖK   Ümitler Kumite       BRONZ

Sporcularımızdan Ahmet Uygur, Ömer Faruk Aslan ve Alparslan Yamanoğlu ise dereceye giremedi.

Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz