Karate`de Kürsüye Belediye Damgası.

Samsun Yaşar Doğu Spor Salonu`nda gerçekleştirilen Ümit Genç Bay-Bayan Türkiye Karate Şampiyonası`nda sporcularımız 7 altın, 2 gümüş ve 6 bronz olmak üzere toplam 15 madalya ile kürsüye ambargo koydu.

Yaşar Doğu Spor Salonu`nda yapılan ve nefesleri kesen şampiyonada sporcularımız başarılı bir performans ortaya koydu. Sporcularımızdan Aykut Kaya, Ömer Kemaloğlu ve Metin Sofuoğlu 1. olarak Dünya Ümit Genç Karate Şampiyonası`nda Türkiye`yi temsil etme hakkı kazanırken, Kürşat Usda, Aykut Usda, Hakan Yerebakan ve Çağkan Koru altın madalya kazanan diğer sporcularımız oldular.
Hüsame Özmen ve Nazlı Sazak ise 2. olarak gümüş madalyada kalırken, Gökhan Kara, Feyza Can, İsmail Can Keskin, Çağla Kızıltoprak, Baki Demircioğlu ve Cemil Başer ise Türkiye 3.`sü olarak bronz madalyanın sahibi oldu.
Bu arada Nefes kesen şampiyonada ilk 4`e girenlere Emniyet İl Müdürü Mustafa İlhan tarafından madalyaları verilirken, birinci olanların İstanbul`da yapılacak olan Dünya Ümit Genç Karate Şampiyonası`nda Türkiye`yi temsil edeceği kaydedildi.
Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz