Karate 1 Premier Lig'de 2 altın ve 2 bronz madalya

Karatede Tokyo 2020 Olimpiyat Oyunları'na kota puanı veren ilk organizasyon Almanya'da düzenlendi. Sporcularımızdan Eda Eltemur ve Serap Özçelik Kumite dalında altın, ferdi katada Ali Sofuoğlu takım katada ise Emre Vefa Göktaş bronz madalya kazanarak organizasyonu tamamladı.

Karatede Tokyo 2020 Olimpiyat Oyunları mesaisi Almanya'da başladı. Kota puanı veren ilk müsabaka olma özelliği taşıyan Karate 1 Premier Lig'de sezonun altıncı etabı olan Berlin'de Karate Milli Takımı, iki altın ve iki bronz madalya ile organizasyonu noktaladı.

 

Horst Korber Spor Salonu'nun ev sahipliği yaptığı sezonun altıncı etabında 72 ülkeden 763 karateci mücadele etti. Milliler, kadınlarda 11, erkeklerde ise 15 isimle ülkemizi temsil etti.

 

14-16 Eylül tarihleri arasında düzenlenen organizasyonda madalyalar 10'u kumite, 4'ü de kata dalında dağıtılırken, Türk karateciler, iki altın ve iki bronz madalya kazandı.

 

EDA'DAN MUHTEŞEM ZAFER

Kadınlar kumite 68 kiloda mücadele eden Eda Eltemur, etkileyici bir performansla zirvede yer aldı. Finalde Azeri Iryna Zaretska ile karşılaşan 19 yaşındaki Milli karateci, tatamiden 7-4 galip ayrılarak altın madalyanın sahibi olurken, Tokyo 2020 Olimpiyat Oyunları yolunda da önemli bir puanı hanesine yazdırdı.

 

Kumite 50 kilodaki temsilcimiz Serap Özçelik Arapoğlu da Berlin'de altın madalya kazanan diğer isim oldu. Japon rakibi Ayaka Tadano karşısında 0-0 biten mücadeleyi hakem kararıyla 4-1 kazanan son Avrupa Şampiyonu Milli karateci, altın madalya ile tatamiden ayrılırken Tokyo 2020 kota müsabakalarına da mükemmel bir başlangıç yapmış oldu.

 

SOFUOĞLU'DAN BRONZ MADALYA

Erkekler ferdi kata dalında Ali Sofuoğlu, üçüncülük mücadelesinde Yuta Hibi ile karşılaştı. Japon rakibi karşısında 4-1 kazanan Milli sporcu, bronz madalya ile organizasyonu noktaladı.

 

Emre Vefa Göktaş, Kutluhan Duran ve Gökay İlgezdi'den oluşan Erkek Kata Milli Takımı da İngiltere'yi 5-0 yenerek üçüncülük kupasının sahibi oldu.

 

Final seansında üçüncülük mücadelesinde çıkan Milli karatecilerden kumite +68 kiloda Meltem Hocaoğlu, 75 kiloda Erman Eltemur ve 84 kiloda da Uğur Aktaş, tatamiden yenik ayrılarak beşinci basamakta organizasyonu noktaladı. 

 

Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz