Karate 1 A Serisine İstanbul BBSK damgası...

Milli karatecilerimiz 3 altın, 2 gümüş, 3 bronz olmak üzere toplam 8 madalya kazanarak organizasyonun İstanbul etabına damga vurdu.

Dünya Karate Federasyonu'nun prestijli organizasyonları arasında yer alan ve Tokyo 2020 Olimpiyat Oyunları kota puanı veren Karate 1 A Serisi'nde sezonun üçüncü etabına, 17-19 Mayıs tarihlerinde İstanbul ev sahipliği yaptı. 


101 ülkeden 1813 karatecinin mücadele ettiği organizasyonda Milli karateciler, 3 altın, 2 gümüş ve 3 bronz madalya ile organizasyonu noktaladı.

2017 ve 2018'i Grand Winner olarak kapatan Serap Özçelik Arapoğlu, Karate 1 Premier Lig'deki başarılı performansını, A Serisi'ne de taşıdı. Kumite 50 kilo finalinde Tayvanlı Gu Shiau-Shuang'ı 4-0 mağlup eden Milli karateci, sezonun ilk etabı olan Salzburg'daki bronz madalyasının yanına İstanbul'da altın madalya ekledi.

2019 yılını Avrupa Şampiyonluğu ile taçlandıran Merve Çoban, İstanbul'da da zirvenin sahibi oldu. Kumite 61 kilo finalinde Perulu Alaxandre Grande karşısında 2-0 galip gelen Merve, Karate 1 A Serisi'ndeki ilk madalyasını İstanbul'da kazandı.

Final seansının kapanış müsabakası erkek takım kata dalında yapıldı. Sporcularımız Emre Vefa Göktaş, Kutluhan Duran ve Enes Özdemir'den oluşan Ay-yıldızlı ekibimiz, 26.68 puan ile 25.48 puan alan İtalya'nın önünde yer almayı başardı.

Erkekler ferdi kata finalinde Japon Nishiyama Kakeru karşısındaki performansıyla 25.08 puan alan Emre Vefa Göktaş, 26.06 puan alan rakibinin gerisinde ikincilik kürsüsüne çıktı.

Kumite 84 kiloda Avrupa Şampiyonu unvanıyla mücadele eden Uğur Aktaş ise finalde İranlı Mahdi Ghararizadeh'e 1-0 kaybetti ve Karate 1 A Serisi'nin İstanbul etabını gümüş madalya ile noktaladı.

Erkekler ferdi kata dalında üçüncülük için tatamiye çıkan Ali Sofuoğlu, 26.66 puan aldı ve Japon Kai Ayato'nun 0.66 puan önünde bronz madalyaya uzanan isim oldu.

Kadınlar kumite 50 kiloda Selvanur Akkurt, Japon Ayaka Tadano karşısında madalya mücadelesi verdi. 3-1 geriye düştüğü mücadeleyi 3-3'e getiren Akkurt, ilk puanı alan taraf olduğu için galip gelerek bronz madalya kazandı.

Erkekler kumite +84 kilodaki temsilcimiz Alparslan Yamanoğlu da bronz madalya kazanma başarısı gösteren bir diğer isim oldu. Büyükler Dünya üçüncüsü Milli sporcu, üçüncülük maçında Cezayirli Daikhi Hocine'yi 2-0 mağlup etti.

Sporcularımızın dereceleri;

Serap Özçelik Arapoğlu - Altın
Merve Çoban - Altın
Erkek Takım Kata (Emre Vefa Göktaş - Kutluhan Duran - Enes Özdemir) - Altın
Emre Vefa Göktaş - Gümüş
Uğur Aktaş - Gümüş
Alparslan Yamanoğlu - Bronz
Selvanur Akkurt - Bronz
Ali Sofuoğlu - Bronz
 
Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz