Karate 1 A Serisi heyecanı İstanbul'da

Karate 1 kapsamında düzenlenen A Serisi'nin ikinci etabına ev sahipliği yapacak İstanbul'da, millilerimiz madalya mücadelesi verecek.

Dünya Karate Federasyonu'nun (WKF) en yoğun katılımlı organizasyonları arasında yer alan Karate 1 A Serisi'nde heyecan Türkiye'ye taşınıyor. 

Sezonun ikinci etabına ev sahipliği yapacak İstanbul, 17-19 Mayıs tarihleri arasında dünya karatesinin yıldız isimlerini ağırlayacak.

Tokyo 2020 Olimpiyat Oyunları'na kota puanı veren organizasyonlar arasında yer alan ve 2011 yılından bu yana Türkiye'nin ev sahipliği yaptığı Karate 1 A Serisi'nin İstanbul etabına, 101 ülkeden 1813 karateci kayıt yaptırdı. Büyükler kategorisinde düzenlenecek organizasyonda kata ve kumite olmak üzere 12 ferdi, iki takım dalında madalya dağıtılacak.

Kadınlarda ferdi ve takım kata ile ferdi kumite 50, 55, 61, 68 ve +68 kiloda; erkeklerde ise ferdi ve takım kata ile ferdi kumite 60, 67, 75, 84, +84 kiloda müsabakalar yapılacak.

Cuma ve Cumartesi günü yapılacak eleme müsabakalarının ardından tüm madalya mücadeleleri, 19 Mayıs Pazar günü gerçekleştirilecek.
 
 
 
Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz