Kamuoyuna duyurulur...

Bugün Milliyet Gazetesi'nde yer alan “İşte o dosya” başlıklı haberi şaşkınlıkla ve üzülerek okumuş bulunuyoruz.

 

Yaklaşık 2 aydır, bahis manipülasyonu konusunda çalışmalar yürüten ve bu konuda periyodik olarak Türkiye Futbol Federasyonu'nu da bilgilendiren Bochum Savcılığı ve UEFA'nın, henüz resmi dosyayı tek muhatabı olan Türkiye Futbol Federasyonu'na ulaştırmasından önce, yazılı basında bu iddiaların çıkması düşündürücüdür.

Hiçbir Türk kulübünün yer almasını istemediğimiz bu raporda henüz hiçbir detay ve kanıt yokken İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübünün ve mensuplarının bulunduğu iddiasını dayanaksız, 'Karalama' olarak görüyoruz.

19 yıldır Türk sporuna 12 branşta hizmet veren ve bünyesinde barındırdığı 10.000'in üzerindeki sporcuya her şeyden önce 'insan ve ahlaklı vatandaş' olmayı aşılayan İstanbul Büyükşehir Belediyespor'un  hiçbir profesyonel sporcusu, antrenörü ya da çalışanı, ahlak dışı ilişkide yer almamıştır ve almayacaktır.

Bu konuda Türkiye Futbol Federasyonu yetkilileri ile hemen temas geçerek, söz konusu raporun Federasyona teslim sürecini hızlandırılmasını talep ettik. Kamuoyundan isteğimiz, resmi rapor açıklanmadan yazılı ve görsel basında yer alan iddialara hiçbir şekilde itibar etmemesidir.

Söz konusu yalan haberlere karsı kulübümüz gerekli hukuki işlemleri başlatacaktır.

Saygılarımızla.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü

Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz