Judoda Belediyespor Dörtlü Finalde..

Judo Avrupa Sampiyon Kulüpler Kupasi B Grubu Yari Final maçlarinda Istanbul Büyüksehir Belediyespor Judo Takimi rakiplerini ezdi geçti. Judo takimimiz Fransanin Levallois takimini 11-2 ve Hollandanin Nijmegen takimini ise 10-3 devirerek ilk dörde kalmayi

Judo Avrupa Şampiyon Kulüpler Kupası B Grubu Yarı Final maçlarında İstanbul Büyükşehir Belediyespor Judo Takımı rakiplerini ezdi geçti. Judo takımımız Fransanın Levallois takımını 11-2 ve Hollandanın Nijmegen takımını ise 10-3 devirerek ilk dörde kalmayı başardı.

Ev sahipliğini yaptığımız Ahmet Cömert Spor Salonu`ndaki karşılaşmalara Hüseyin Özkan, Bektaş Demirel, Selim Tataroğlu, İrakli Uznadze, Donbay Bazarbek, Musa Nastuyev, Valentyn Grekov, Salamo Mecidov, Buban Vitaliy, ve Halil İbrahim Özerler`den oluşan takım kadrosuyla çıkan judo takımımız ilk maçını Fransanın Levallois takımıyla yaptı.


Levallois maçında sporcularımızın aldığı sonuçlar şöyle:

60 kiloda mücadele eden sporcumuz Donbay Bazarbek Fransız rakibi karşısında ilk maçı iponla, ikinci maçı da 5-0 kazandı. 66 kiloda mücadele eden Olimpiyat Şampiyonu judocumuz Hüseyin Özkan ise Fransız Gregoryi her iki maçta da 7-0 mağlup etti. 73 kiloda mücadele eden sporcumuz Musa Natsuev, ilk maçta 5-0 devirdiği Fransız rakibi David ile 2. maçta berabere kaldı. 81 kiloda mindere çıkan sporcumuz Salamu Mezdiov ise Messiminoya 7-0 ve 10-0 mağlup olmaktan kurtulamadı. 90 kiloda başarılı maçlar çıkaran sporcumuz Valentyn Grekov ise ilk maçta 10-0 mağlup ettiği Fransız rakibi Margelejuyu ikinci maçta da İponla safdışı bıraktı. 100 kiloda mindere çıkan sporcumuz Buban Vitali ise ilk maçta iponla yendiği Van Beveri ikinci maçta da 5-0 mağlup etmeyi başardı. +100 kiloda mücadele eden Avrupa Şampiyonu Selim Tataroğlu ise j.Sebastianı her iki maçta da iponla safdışı bıraktı. Yapılan maçlar sonunda Belediyesporumuz, Levalloisi 11-2, puanlamada da 89-17 yenerek finale yükseldi.


Grubun diğer maçında ise Holllanda`nın Nijmegen ekibi, İsviçre`nin Cortaillod takımını 11-3, puanlamada da 110-21 yenerek final mücadelesine hak kazandı.
Verilen arada folklor takımının yaptığı gösteri beğeniyle izlendi.

Finalde Nijmegene de aynı tarifeyi uyguladık.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Judo takımımız finalde de üstünlüğünü sürdürdü. Hollandanın Nijmegen takımını 10-3`lük skor sonunda puanlamada 90-23 mağlup ederek Avrupa Şampiyon Kulüpler Kupası`nda Final Four`a kalan takımımızda sporcularımızın aldığı sonuçlar şöyle:

60 kiloda mücadele eden sporcumuz Donbay Bazarbek ilk maçta beraber kaldığı Hollandalı rakibi Mooreni 10-0 yendi. 66 kiloda mücadele eden judocumuz Hüseyin Özkan ise ilk maçta 10-0 yenildiği V.Ostrumu ikinci maçta iponla mağlup etmeyi başardı. 73 kiloda mücadele eden sporcumuz Musa Natsuev, Hollandalı rakibi Willemseni her iki maçta da 10-0 yenmeyi başardı. 81 kiloda mindere çıkan sporcumuz Salamu Mezdiov ise ilk maçta 3-0 yendiği V.Laarhovene iponla yenilmekten kurtulamadı. 90 kiloda başarılı maçlar çıkaran sporcumuz Valentyn Grekov ise J.Meeuwseni her iki maçta da iponla mağlup etti. 100 kiloda mindere çıkan sporcumuz Buban Vitali ise ilk maçta 3-0 yenildiği D.Meeuwseni ikinci maçta 7-0 mağlup etti. +100 kiloda mücadele eden Avrupa Şampiyonu Selim Tataroğlu ise S.Cartyi ilk maçta iponla, ikinci maçta ise 10-0 mağlup etti.
Final müsabakaları 9 Ekim`de yapılacakEtiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz