JUDOCULARIMIZ ALMANYA YOLCUSU

Istanbul Büyüksehir Belediyesi Judo Takimimiz, 9 Ekim`de Almanya`nin Abensberg kentinde düzenlenecek olan Avrupa Sampiyon Kulüpler Kupasi`na katilmak üzere 7 Ekim`de Almanya`ya sampiyonluk parolasiyla gidecek.

ÜNYA Güreş Federasyonları Birliği (FILA), Atina Olimpiyatları sonrası aldığı kararlarla, müsabaka kurallarına kadar hemen her konuda büyük değişiklikler yaptı. 2005 yılından itibaren uygulamaya girecek olan yeni kurallara göre, bundan böyle serbest, grekoromen ve bayanlar Avrupa şampiyonaları ile dünya şampiyonaları birarada yapılacak.

İşte yeni kurallar:
Grup sistemi kaldırılırken, yerine eleminasyon sistemi getirildi.
Müsabakalar sonunda, 2 sporcuya bronz madalya verilecek.
Güreşler 2`şer dakikalık 3 devre üzerinden yapılacak. Buna göre 2 devrede de rakibine üstünlük sağlayan güreşci 2-0 galip ayrılacak.
İki devre sonunda 1-1`lik eşitlik durumunda, 3. devreye geçilecek. Son devreyi önde tamamlayan güreşçi 2-1 galip ilan edilecek.
Bir devrede 6 sayı farkla yapan ya da 5 puanlık yüksek teknik yapan güreşci, o devreyi kazanmış sayılacak.
Her iki devrede de rakibine 6 puanlık fark yapan ya da 5 puanlık yüksek teknik uygulayan sporcu, teknik üstünlükle maçı kazanmış olacak.
Tuşla kazanan sporcu takımına 4 yerine 5 pozitif puan kazandıracak.
Serbestte eşitlikle sonuçlanan devrelerin ardından sporcular ``salto bağlama`` yerine ``ayak bağlama`` pozisyonunu uygulayacaklar.
Pasivite uygulaması kaldırılıyor. Kendi hatasıyla sakatlanan sporcunun aleyhine 1 puan verilecek.
Yeni kurallara göre çırpma ve kilit tekniği arka arkaya uygulanabilecek ve her biri için puan verilecek.
Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz