Judo'da Türkiye 2.'si olduk.

Kocaeli'nde yapılan Büyükler Judo Süper Lig Final Etabı sona ererken, Erkek takımımız Türkiye 2.'si, Bayan takımımız ise Türkiye 3.'sü olarak Avrupa Kupaları'nda ülkemizi temsil etme hakkı kazandı.

 

Federasyonumuzun 2010 yılı faaliyet programında yer alan Büyükler Judo Süper Liginin Final Etabı Kocaeli'de yapıldı. 12 erkek ve 12 bayan kulübün yarıştığı lig müsabakalarının final etabı sonucunda Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kağıtspor Kulübü 22 maçta aldığı 20 galibiyet ve topladığı 60 puan ile erkeklerde 2010 yılı Süper Lig şampiyonu olurken, 19 galibiyet ile 57 puan toplayan İstanbul Büyükşehir Belediyesporumuz 2., Bahçelievler Belediyesi Spor Kulübü üçüncü oldu. 54 puanlı İzmir Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü ise dördüncü sırayı aldı. Erkeklerde Manisa Türk Telekom Spor Kulübü, Tekirdağ Belediyesi Spor Kulübü, Çaykur Spor Kulübü ve Ankara Polis Akademisi Spor Kulübü ise Süper Lige veda eden isimler oldu.

Süper ligin bayanlar müsabakalarında ise şampiyon 22 maçta 20 galibiyet ve 60 puan alan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kağıt Spor Kulübü oldu. Bayanlarda 18 galibiyet ile 54 puan toplayan Bahçelievler Belediye Spor Kulübü ikinci, 17 galibiyet ile 51 puan toplayan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü üçüncü oldu. 46 puanlı iki takım İzmir Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü ve Galatasaray'dan üçüncülük kupasına uzanan isim İzmir ekibi oldu.

Haydarpaşa Demirspor Kulübü, Edirne Köy Hizmetleri Spor Kulübü, Çorum Spor Kulübü ve Selçuklu Spor Kulübü ise bayanlarda lige veda eden isimler oldu.

Judo Süper Liginde erkek ve bayanlarda ilk dört sırayı alan kulüplerimiz 2011 yılında yapılacak olan Avrupa Şampiyon Kulüpler Şampiyonasına katılmaya hak kazandı.

 

Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz