Judo'da Şampiyon İstanbul Büyükşehir.

Antalya'da yapılan Kulüpler Türkiye Şampiyonası'nda başarılı bir performans ortaya koyan Bayan ve Erkek Judo takımlarımız, finalde karşılaştıkları Galatasaray Bayan ve Erkek takımlarını aynı skorlarla 3-2 mağlup ederek Kulüpler Türkiye şampiyonu olmayı başardı

 Antalya Spor Salonu'nda 10 Bayan ve 10 Erkek takımın katılımıyla yapılan Kulüpler Türkiye Judo Süper Ligi mücadelesi tamamlandı. Bayanlarda ve Erkeklerde finalde Galatasaray'ı geride bırakıp ipi göğüsleyen İstanbul Büyükşehir Belediyesporumuz Bayan ve Erkeklerde Türkiye Şampiyonu oldu. 

Erkeklerde ve bayanlarda gümüş madalya Galatasaray'ın olurken, bayanlarda Bursa Osmangazi ve Trabzonspor, erkeklerde ise Konya Selçuklu ve Samsun ASP kulüpleri bronz madalya kazandı.
En büyük çekişme bayanlar liginde yaşandı . Geçen yılın şampiyonu Galatasaray ile ikincisi İstanbul Büyükşehir Belediyesporumuz şampiyonluğa ulaşmak için güçlü kadrolarıyla tatamide yer aldılar.
Yarı finalde Bursa Osmangazi'yi 4-1 yenen Bayan Judo Takımımız finalde Trabzonspor'u 4-1 yenen Galatasaray ile eşleşti. Güçlü rakibini 3-2 mağlup eden Bayan Judo takımımız geçtiğimi sezonun rövanşını alarak Türkiye Şampiyonu oldu. 
Geçtiğimiz sezonun şampiyonu olan Erkek Judo takımımız yarı finalde Samsun ASP'yi 4-1 yenerek, Konya Selçukluspor'u 3-2 mağlup eden Galatasaray ile finalde eşleşti. Rakibini 3-2 mağlup eden Erkek Judo takımımızda Türkiye Şampiyonu olmayı başardı. Bu sonuçların ardından her iki kulvarda da şampiyonluğa uzanan İstanbul Büyükşehir Belediyesporumuz çifte kupa sevinci yaşadı. 
 
Erkekler Türkiye Kulüp Şampiyonası takım sıralaması;
1-İstanbul Büyükşehir Belediyespor
2-Galatasaray 
3-Konya Selçuklu 
3-Samsun ASP
 
Bayanlar Türkiye Kulüp Şampiyonası takım sıralaması;
1-İstanbul Büyükşehir Belediyespor
2-Galatasaray 
3-Bursa Osmangazi 
3-Trabzonspor
Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz