Judo'da Kürsünün adı İstanbul Büyükşehir.

Antalya'da yapılan Büyükler Türkiye Şampiyonası'nda mücadele eden Judocularımız başarılı bir performans ortaya koyarak Erkeklerde takım halinde Türkiye Şampiyonu olurken, ferdi yarışlarda ise 4 altın, 2 gümüş ve 2 bronz madalya olmak üzere toplam 8 madalya ile kürsüye ambargo koydu.

Judo'da 12 kadın ve 12 Erkek takımın mücadele ettiği Süper Lig karşılaşmalarında erkeklerde İstanbul Büyükşehir Belediyesporumuz kadınlarda ise liderliği Galatasaray elde etti.

Antalya'da yapılan müsabakalarda erkeklerde ikinciliği, Ankara EGO Spor, üçüncülükleri de Galatasaray ve Konya Selçuklu Belediyespor paylaştı. Kadınlarda ikinciliği Trabzonspor elde ederken, üçüncülükler Salihli Belediyespor ve Antalya Yolspor'un oldu.

Erkekler finalinde, İstanbul Büyükşehir Belediyesporumuz, grup müsabakalarında mağlup olduğu Ankara EGO Spor'u finalde Sinan Sandal (66 kg), Hasan Vanlıoğlu (73 kg) yenilgilerine rağmen Dominic Druzeta (81kg), Mihael Zgonk (90 kg) ve Feyyaz Uçar'ın (+90) galibiyetleriyle 3-2 kazanarak birincilik kürsüsüne çıktı. Ankara EGO Spor'a ise Seyid Erel (66kg) ve Akil Gjako (73 kg) galibiyetleri yetmedi ve ikincilikle yetindi.

Antalya'da 689 sporcunun katılımıyla yapılan Büyükler Ferdi Türkiye Judo Şampiyonası'nda sporcularımız başarılı bir performans ortaya koydu ve kürsüyü adeta parselledi.

Ferdi Şampiyonada dereceye giren sporcularımızın almış olduğu dereceler şöyle:

73 Kilo Murat Bektaş Türkiye Şampiyonu

81 Kilo İlker Güldüren Türkiye Şampiyonu

100 Kilo Ali Erdoğan Türkiye Şampiyonu

+100 Kilo Feyyaz Yazıcı Türkiye Şampiyonu

57 Kilo Nazlıcan Özerler Türkiye 2.'si

73 Kilo Hasan Vanlıoğlu Türkiye 2.'si

60 Kilo Samet Kumtaş Türkiye 3.'sü

 

60 Kilo Abdullah Berkin Özcan Türkiye 3.'sü 

Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz