Judo 1. Lig 1. Etabını ikinci bitirdik

Eskişehir Yenikent Spor Salonu'nda yapılan Ümitler Türkiye (bay-bayan karma) 1. Lig 1. Etap karşılaşmalarında 24 puan alan Judo takımımız maç eksiği ile ligi ikinci sırada bitirdi.

Eskişehir Yenikent Spor Salonu'nda yapılan Ümitler Türkiye (bay-bayan karma) 1. Lig 1. Etap karşılaşmalarına17 kulüpten 204 judocunun katıldığı müsabakalar sonucunda Judo takımımız averajla (24) ikinci olarak namağlup  bitirdi. Kocaeli BBSK Kulübü 1 maç fazla oynaması nedeniyle birinci sırada yer aldı.


Judo takımımız ilk turda Trabzon SK'yı 8-0, ikinci  turda Ankara Ego'yu 4 üzeri 37'ye 4 üzeri 28, üçüncü turda Aksaray Çağlayan SK'yı 8-0, dördüncü turda Manisa  Salihli'yi 6-2, beşinci turda Bursa Osmangazi'yi 6-2,  altıncı turda Tekirdağ Süleyman Pasa SK'yı 7-1, yedinci turda Konya BBSK'yı 5-3  ve en son Manisa BBSK'yı 7-1 yenerek ilk iki etabınamağlupolarak tamamlayarak bir maç eksiği ile ligi ikinci sırada tamamladı.

Judo 1. Lig sıralaması ise şöyle:

1.
Kocaeli BBSK 27 puan
2. İstanbul BBSK 24 puan
3. Ankara EGO SK 21 puan

1.Lig 1. Etap finallerinin rövanşı ve yükselme karşılaşmaları Düzce'de 18-20 Kasım tarihlerinde yapılacak. Final grubunda takımlar alacakları puanlar son sıralamayı belirlerken, en az puanı alan son üç takım ligden düşecek. 

Yükselme müsabakalarında başarılı olan ilk dört takım ise 1. Lig'e çıkma başarısı gösterecek.

Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz