"İstanbul'un Şampiyonları" ödül töreni yapıldı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen, ''İstanbul'un Şampiyonları'' organizasyonu 72 sporcunun katılımıyla Haliç Kongre merkezinde gerçekleştirildi.

 İstanbul kulüplerinden lisanslı olup, 2012 yılı içinde düzenlenen uluslararası organizasyonlarda dereceye giren sporcu ve takım temsilcileri ile eski şampiyon sporcuların katılımıyla Haliç Kongre Merkezi'nde yapılan gecede, çok sayıda davetli yer aldı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Kadir Topbaş, Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan, AK Parti İstanbul milletvekilleri Harun Karaca ile Feyzullah Kıyıklık, Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman ve FIFA kokartlı hakem Cüneyt Çakır'ın da bulunduğu organizasyona, sporcular, federasyon yetkilileri ve idareciler katıldı. 
Aralarında olimpiyat şampiyonumuz Servet Tazegül başta olmak üzere Selçuk Çebi, Bahri Tanrıkulu, Cenk İldem, Feyyaz Yazıcı, Büşra Katipoğlu ve  birçok sporcumuzun yer aldığı törende konuşan Belediye başkanımız Kadir Topbaş, gecenin ev sahibi olarak yaptığı konuşmada, ülkelerin güçlerini hissettirdikleri en önemli alanın spor olduğuna değinirken, ''Hatta diğer ülkelerin çocuklarına rol model olunan spor dünyasında, nüfusunun yüzde 40'ı 18 yaş altındaki bir ülke olarak yeterli payı almadığımızı düşünüyorum'' dedi. 
Topbaş, 2012 yılında uluslararası alanda başarı göstermiş 72 sporcu ve kulüp ile geçmişte uluslararası alanda başarılara imza atmış 23 sporcuyu bu gecede ağırladıklarına dikkati çekerken, ''Onlar ödüllerini milletimizin gönlünde yer tutarak aldılar. Bugün burada buluştuk. Heyecanlarını ve hırslarını ortaya koyarak bizi mutlu etmeye çalıştılar. İstedik ki, sadece müsabaka döneminde değil, daha sonrada da hatırlandıklarını hissettirelim. 2012 Avrupa Spor Başkenti olan, 2020 Olimpiyatları'nı hedef koyan, bunu hak ettiğine inanan bir İstanbul'da, İstanbullular olarak bu heyecanı beraber tadalım istedik'' ifadelerini kullandı. 
İş adamlarına ve şirketlere de çağrıda bulunan Kadir Topbaş, sporculara sponsorluk desteği verilmesini isteyerek, ''Onlara ciddi görev düşmekte. Her firma bir sporcuyu alarak destek olsa, inanıyorum ki ciddi anlamda neticelere ulaşırız. Sadece devletten, yerel yönetimlerden beklemeden sporculara destek verilse, daha büyük başarılar da gelecektir'' diye konuştu. 
Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan ise Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç'ın selamlarını aktararak başladığı konuşmasında, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'a organizasyondan ötürü teşekkür etti. 
Bir spor adamı olarak, sporcuların başarılara giderken nasıl fedakarlıklarda bulunduğunu bilen biri olarak, böyle vefa örnekleriyle en az sporcular kadar mutlu olduğunu dile getiren Baykan, ''Düne göre iyiyiz, yarın çok daha iyi olacağız. Türkiye'de spor tesisi adına, sporcu yetiştirme imkanı adına artık eksiğimiz kalmadı. Yarınlar çok daha güzel olacak'' şeklinde görüş belirtti. 
Aralarında olimpiyat şampiyonumuz Servet Tazegül başta olmak üzere Selçuk Çebi, Bahri Tanrıkulu, Cenk İldem, Feyyaz Yazıcı, Büşra Katipoğlu, ve  birçok diğer sporcumuzun yanı sıra Londra Olimpiyatları'nda altın madalya kazanan Atlet Aslı Çakır Alptekin'in de yer aldığı 72 sporcu, törenin sonunda eski şampiyon sporcularla birlikte medya mensuplarına poz verdi. 
Öte yandan, UEFA Elit Kategori hakemleri arasında bulunan FIFA kokartlı hakem Cüneyt Çakır'a, Kadir Topbaş tarafından özel bir plaket verildi.
Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz