İstanbul Olimpiyatçılarını Keşfediyor.

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İstanbul Büyükşehir Belediyespor Kulübü ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor A.Ş.'nin oluşturduğu “Bilinçli Gelecek İstanbul'dan Olimpiyata gidecek' projesi imzalandı.

 

 İmza Törenine İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Dr.Muammer Yıldız,  İstanbul Büyükşehir Belediyespor Kulübü Başkanı Bahattin Ulusan ve  İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor A.Ş. Genel Müdürü İsmail Özbayraktar, İstanbul Büyükşehir Belediyespor Genel Sekteri Yavuz Selim Tuncer, Yönetim Kurulu Üyesi Seçkin Turan , Genel Müdür Yardımcımız Murat Beytekin ve İbbspor Altyapı Koordinatörü Kenan Oruç katıldı.

 

 

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğünde gerçekleşen protokol ile 'Bilinçli Gelecek İstanbul'dan Olimpiyata Gidecek' projesi kapsamında İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübümüz yetkilileri ve altyapı antrenörlerimiz, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde bulunan okullarla birebir görüşmeler yaparak, olimpik branşlara özgü yetenek seçimi ile okullardaki yetenekli öğrencileri ikamet ettiği bölgeye en yakın İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Tesisine yönlendirecek. Spor A.Ş ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübümüz bünyesinde eğitimli antrenörler eşliğinde antrene ettirilerek ilgi, istidat, yetenekleri doğrultusunda bir spor branşına kazandırılacak.

 

 Ayrıca proje, İstanbul genelinde 06-18 yaş aralığındaki İlkokul, Ortaokul, lise, İmam hatip Ortaokulu ve İmam Hatip lisesi öğrencilerimize Spor kültürü ile 2024 ve 2028 yılında yapılacak olimpiyat oyunlarındaki sporcu sayımızı ve madalya sayımızı arttırmayı, çocuklarımızın uzman antrenörler ile boş zamanlarını sportif etkinlikler ile değerlendirmelerini sağlamayı, yeteneklerinin farkında olan, gelişime, değişime açık, yeteneklerini kendisi, çevresi ve toplum yararına kullanan bireyler yetiştirmeyi hedefliyor.

 

 

 Bilinçli Gelecek İstanbul'dan Olimpiyata Gidecek İşbirliği protokol imza töreninde bir konuşma yapan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü Başkanı Bahattin ULUSAN;

‘' İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü olarak geleceğimizin teminatı sevgili çocuklarımızın ilgi, yetenek ve ihtiyaçları doğrultusunda birçok projeyi gerçekleştirmeye gayret ediyoruz. Bilinçli Gelecek İstanbul'dan Olimpiyata Gidecek projesinin paydaşı olmaktan son derece mutluyuz. Proje kapsamında kısmetse 2024-2028 olimpiyatlarında ülkemizi gururla temsil edecek çocuklarımızı, gençlerimizi bulacak, onlara katkı sağlayacak ve onların başarılarıyla gururlanacağız. Bu doğrultuda spor kulübümüzün tüm tesislerini, tüm imkânlarını ve insan kaynaklarını çocuklarımızın yeteneklerini geliştirme ve saklı cevherleri keşfetmek için seferber edeceğiz. Çünkü çocuklarımız yarın bizlerin bıraktığı makamlarda, mevkilerde olacak ve kısmetse bizlerden aldığı desteğin daha fazlasını başka bir çocuğumuzun gelişimi için sağlayacak.

Bilinçli Gelecek İstanbul'dan Olimpiyata Gidecek projesinde bizlerden desteğini esirgemeyen İl Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Muammer YILDIZ'a, proje paydaşımız İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor A.Ş. Genel Müdürü İsmail ÖZBAYRAKTAR'a ve tüm çalışanlarına, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü Strateji Geliştirme Şube Müdürü Murat ADALI ve Ar-Ge birimi çalışanlarına teşekkür ediyor, projemizin tüm İstanbul'umuza, ülkemize hayırlı olmasını diliyorum'' dedi.

 

Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz