İstanbul`da Kros Heyecanı...

21 ülkeden 55 takım ve yaklaşık 350 sporcunun katılacağı Avrupa Şampiyon Kulüpler Kupası Kros Yarışları`na 4 Şubat Pazar günü İstanbul ev sahipliği yapacak..

Belediyesporumuzun ev sahipliğini yapacağı organizasyonun tanıtım basın toplantısı, Gençlik Spor İl Müdürü Tamer Taşpınar, Atletizm Federasyonu Asbaşkanı Hüseyin Yıldırım, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor AŞ. Genel Müdürü Ayhan Bölükbaşı ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü Başkanımız Göksel Gümüşdağ`ın katılımıyla İstanbul Büyükşehir Belediyesi`nin Saraçhane`de bulunan Gençlik Spor Müdürlüğü Konferans Salonu`nda yapıldı.
Zeytinburnu Kazlıçeşme Parkuru`nda büyükler ile gençler kategorilerinde gerçekleştirilecek organizasyona, 21 ülkeden 55 takım ve yaklaşık 350 sporcunun katılacak. Türkiye adına büyük erkeklerde İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, genç bayanlarda Beşiktaş, genç erkeklerde ise Erzurum Türk Telekom kulüpleri şampiyonluk mücadelesi verecek.
Toplantıda konuşan kulüp başkanımız Göksel Gümüşdağ, "10 branşta Türk sporuna hizmet veren bir kulüp olarak böyle büyük bir organizasyona ev sahipliği yapmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Bünyesinde 3000`e yakın lisanslı sporcu barındıran, milli takımlara en fazla sporcu veren ve ülkemize en fazla madalya kazandıran kulüp olarak böyle dev bir organizasyonun da altından hep birlikte başarıyla kalkacağız.
İstanbul`a çok sayıda ünlü ve başarılı atletin gelmesini sağlayacak bu organizasyonun önemine değinen İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor AŞ. Genel Müdürü Ayhan Bölükbaşı, yarışları atletizmin Şampiyonlar Ligi olarak değerlendirirken, Gençlik Spor İl Müdürü Tamer Taşpınar ise Türk atletizmine olan ilgiyi artırma açısından önemli bir adım olarak nitelendirerek emeği geçenlere teşekkür etti.
Her yıl farklı bir ülkeden düzenlenen Avrupa Şampiyon Kulüpler Kupası Kros Yarışları`nda bu yıl büyükler ile gençler kategorilerinin birlikte yapılacak olmasının bir ilk olduğu da vurgulandı.
Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz