İstanbul Büyükşehir'in 6 madalya gururu

İstanbul Büyükşehir Belediyespor, Özbekistan'da yapılan Dünya Büyükler Serbest ve Greko-Romen Güreş Şampiyonası'nda, Dünya 3.'sü olan Milli takımda kazanılan 8 madalyanın 6'sını sporcularının almasının gururunu yaşıyor.

 Serbest'te 4, Greko-Romen'de 7 olmak üzere Güreş Milli takımına 11 sporcu veren İstanbul Büyükşehir Belediyesporumuz, milli güreşçilerinin Dünya Şampiyonası'nda kazandığı 6 madalyadan dolayı ayrı bir gurur yaşadı.

İstanbul Büyükşehir Belediyespor Kulüp Başkanımız Ahmet Hamdi Çamlı, yaptığı açıklamada, Dünya 3.'sü olan Serbest ve Greko-Romen Güreş Milli Takımı'nı ve kazanılan 8 madalyanın 6'sına sahip olan sporcuları Yunus Özel, Yakup Gör, Selçuk Çebi, Cenk İldem, Selim Yaşar ve Şamil Erdoğan'ı kutladı.

Ülkemize diğer 2 madalyayı kazandıran Taha Akgül ve Rıza Kayaalp ile kulüpleri Askispor'u da kutlayan Başkanımız Ahmet Hamdi Çamlı, 'Serbest Stilde 40 yıl aradan sonra önemli bir başarıya imza attık. Aynı şekilde Greko-Romen stilde de gelen Dünya 3.'lüğü bizi ayrıca mutlu etti. Biz İstanbul Büyükşehir Belediyespor ailesi olarak 2016 Rio Olimpiyatları ana hedefiyle çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu doğrultuda Ata sporumuz Güreş Milli takımında 11 sporcu verdik ve sporcularımız 6 madalya alarak ülkemize ve camiamıza büyük mutluluk yaşattı. Emeği geçen herkesi kutluyorum' diye konuştu.

İstanbul Büyükşehir Belediyesporumuzun bünyesinde yer alan sporcularımızın aldığı dereceler şöyle:

Greko-Romen:71 kiloda Yunus Özel gümüş, 80 kiloda Selçuk Çebi, 98 kiloda Cenk İldem Bronz madalya.

Serbest Stil: 70 kiloda Yakup Gör gümüş, 86 kiloda Selim Yaşar ve 97 kiloda Şamil Erdoğan ise bronz madalya.

Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz