İstanbul Büyükşehir – Fenerbahçe: 1-3.

Aroma Erkekler Ligi play-off maçında Fenerbahçe ile karşı karşıya gelen ekibimiz 3-0'ın rövanşında sahasında da 3-1 kaybedince elenerek şampiyonluk şansını kaybetti.

 Erkekler Birinci Ligi'nde play-off'un ikinci maçında Fenerbahçe'yi konuk eden turuncu-lacivertli ekibimiz 3-0'ın rövanşında ikinci maçı da 3-1 kaybederek elendi. Fenerbahçe etkili servis attığı sette bloklarda da başarılı olunca seti baştan sona üstün götürdü. Setin başında 4-1 öne geçen sarı lacivertliler ilk teknik molayı 8-4 ikinci teknik molayı da 16-11 önde tamamladı ve seti de 25-18 alarak 1-0 öne geçti.

İkinci set toparlanan İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Fenerbahçe karşısında etkili olmaya başladı. Marshall ile sayılar bulmaya devam eden Fenerbahçe ilk teknik molayı 8-5 ile geçti. Turuncu-lacivertli ekibimiz  11-11'de rakibini yakaladı ama ikinci teknik molaya da 1 sayı farkla önde giren taraf sarı-lacivertliler oldu. Takımımız setin sonuna kadar Fenerbahçe'yi kovaladı. Sarı lacivertliler 2 sayılık farklar da yakaladıkları bu sette avantajı iyi kullanamadı. Belediye öne geçtiği setin sonunda Todor'un üst üste aldığı iki sayı ile rakibine 26-24 üstünlük sağladı ve skora denge getirdi.
Üçüncü set üstün bir oyun ortaya koyan Fenerbahçe ilk teknik molaya 8-5, ikinci teknik molaya da 16-13 önde girdi. Etkili servisleriyle ekibimizi oyundan düşüren sarı lacivertliler Marshall ve Miljkovic'in sayılarıyla seti 25-18 kazanarak maçta yeniden öne geçti.
Dördüncü set büyük bir çekişme ile başladı. Karşılıklı alınan sayılar sonunda ilk teknik molaya 8-7 önde giren taraf Fenerbahçe oldu. Teknik mola sonrası Kemal'in servisleri ile farkı açmaya başlayan sarı-lacivertliler ikinci teknik molaya da 16-11 önde girdi. Turuncu-lacivertli ekibimiz  rakibine direnmeye çalışsa da Fenerbahçe çok iyi servis atarak seti 25-17 almasını bildi ve maçtan 3-1 galip ayrıldı ve yarı finale yükseldi. 
Fenerbahçe yarı finalde Ziraat Bankası-Maliye Milli Piyango eşleşmesinde tur atlayan taraf ile karşı karşıya gelecek.
İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ-FENERBAHÇE: 1-3
Salon: Haldun Alagaş
Hakemler: Serdar Nişancıoğlu, Esat Danzili
İstanbul Büyükşehir Belediyesi: Olli Kunnari, Hakan Fertelli, Mikko, Todor, Erhan, Ulaş, Mustafa, Muhammet, Yankı  
Fenerbahçe: Marshall, Kemal, Miljkovic, Coskovic, Emre, Arslan, Serkan (L), Burak
Setler: 18-25, 26-24, 18-25, 17-25
Süre: 96 dakika (23-26-23-24)

Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz