İstanbul  Büyükşehir Dev Kadrosuyla Rio Yolunda..

Ülke sporuna 22 Branşta 40,651 lisanslı sporcu ve 116 takımla hizmet veren İstanbul Büyükşehir Belediyesporumuzun 2016 Rio Olimpiyatları'nda mücadele verecek olan sporcularının basın tanıtımı yapıldı.

 Emirgan Korusu'ndaki Beyaz Köşk'te düzenlenen etkinliğe Kulüp Başkanımız Bahattin Ulusan, Genel Sekreterimiz Yavuz Selim Tuncer, Kulüp yöneticilerimiz, Başkan vekilimiz Spor AŞ Genel Müdürü İsmail Özbayraktar, İBB Gençlik Spor Müdürü Ayhan Kep ve Rio'da mücadele edecek 14 sporcumuz katıldı.

Toplantıda açıklamalarda bulunan Başkanımız Bahattin Ulusan, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'da gerçekleştirdiği darbe girişimini hatırlatarak, 'Daha coşkulu olabilirdik ama 15 Temmuz sürecini yaşadık. Bu süreçte şehitlerimize rahmet, yaralılarımıza şifalar diliyorum. Bunları gerçekleştirenleri de en şiddetli şekilde kınıyorum, lanetliyorum. Bize desteği olan herkese çok teşekkür ediyorum.' dedi.

Ulusan, 'Rio Olimpiyatları'nda mücadele edecek olan Güreşçilerimiz Selçuk Çebi, Cenk İldem, Selim Yaşar ve Soner Demirtaş, Judocularımız Dilara Lokmanhekim, Büşra Katipoğlu ve Kayra Sayit, Taekwondocularımız Servet Tazegül ve Nur Tatar, AtletimizBekit Karayel, BadmintoncumuzÖzge Bayrak, Haltercimiz Daniyar İsmayilov ile Paralimpik Olimpiyatlarda ülkemizi temsil edecek olan Bedensel Engelli Yüzücülerimiz Beytullah Eroğlu ve Özlem Kaya ile birlikte Rio'ya katılacak diğer sporcu evlatlarıma da başarılar diliyorum. Ülkemizin Milli mücadelesini sportif alanda da en başarılı şekilde sürdürerek Ay-Yıldızlı bayrağımızı göndere çektireceklerine inancımın tam olduğunu da belirtmek isterim. Biz devralmış olduğumuz hizmet bayrağını en üst noktalara taşımak ve Türk sporunun kalkınmasına hizmet etmek amacıyla çalışmalarımıza hız kesmeden devam edeceğimizin altını bir kez daha çizerek, bizleri destekleyen kişi ve kuruluşlara, göğsümüzü kabartan sporcularımıza, eğitmenlerimize ve sporseverlere tüm içtenliğimle teşekkür ediyorum.' diye konuştu.

Yoğun gündem nedeniyle toplantıya katılamayan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Kadir Topbaş'ı temsilen organizasyonda yer alan Başkanvekilimiz ve Spor AŞ Genel Müdürü İsmail Özbayraktar, şunları kaydetti: 'Yaşadığımız bu hassas günlerde sporcularımızın ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğine inancımız sonsuz. Bir, iri ve diri olduğumuz zaman neler yapabildiğimizi gösterdiğimiz bir süreçten geçiyoruz. İnşallah İstanbul Büyükşehir Belediyespor Kulübü sporcuları da bu bilinçle Rio'da mücadele edecek. İyi niyetle, doğru bildiğimiz yolda Allah'ın ipine sımsıkı sarılarak mücadelemizi veriyoruz. İnşallah sporcularımız da bu bilinçle devam edecek.'

- Çebi: 'Darbe girişimini en şiddetli şekilde kınıyoruz'

Rio'da grekoromen stil 74 kiloda mücadele edecek milli güreşçi Selçuk Çebi, FETÖ'nün darbe girişimini kınadıklarını söyledi. Deneyimli sporcu, darbe girişiminin ülkedeki herkesi olduğu gibi kendilerini de etkilediğini anlatarak, şu ifadeleri kullandı:

'Spor camiası olarak hem terörü hem de darbe girişimini en şiddetli şekilde kınıyoruz. Bela okumak yanlıştır ama Allah onların belasını versin. Benim atam bana, 'oğlum bir evlat babasız yapabilir ama anasız yapamaz' derdi. Bu vatan bizim anamız. Vatansız yapamayız. Türk halkı olarak, gidecek hiçbir yerimiz yok. Burada doğduk, burada yaşıyoruz. Yeri geldiğinde 79 milyon vatandaşımızla burada ölürüz ama vatanımızı böldürmeyiz.'

Türk bayrağını ve milletini en iyi şekilde temsil edeceklerini kaydeden Selçuk, 'Türk halkına yakışır şekilde, terimizin son damlasına kadar, olimpiyata gelen arkadaşlarla savaşı yapacağız. Rio'da alacağımız başarılar, şehit ailelerini, yaralıları, kendisini tankların önüne siper eden insanları bir nebze gururlandırabilirse ve yüzünü güldürebilirse bizim için en büyük başarı odur. Bunu başarmak istiyoruz. Bunu yapabilecek güçteyiz. Kendisi de sporcu olan Cumhurbaşkanımız, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız ve diğer belediyelerimiz, spora ve sporcuya sahip çıkıyor. Onların hakkını alacağımız madalyalarla ödemek istiyoruz.' şeklinde konuştu.

KULÜBÜMÜZÜN RİO KADROSU

İstanbul Büyükşehir Belediyespor'dan Rio'da mücadele edecek 14 sporcu şöyle:

Selçuk Çebi, Cenk İldem, Selim Yaşar, Soner Demirtaş (Güreş), Servet Tazegül, Nur Tatar (Tekvando), Dilara Lokmanhekin, Kayra Almira Sayit, Büşra Katipoğlu (Judo), Bekir Karayel (Atletizm), Özge Bayrak (Badminton), Daniyar İsmayilov (Halter), Beytullah Eroğlu ve Özlem Kaya (Paralimpik yüzme).

Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz