İstanbul BBSK’nın anne kız şampiyonları

Samsun’da düzenlenen Artistik Buz Pateni Türkiye Şampiyonası'nda basic novice kategorisinde şampiyon olan sporcumuz Selin Akbulut, annesi ve antrenörümüz Nellya Akbulut ile başarıdan başarıya koşuyor.

İstanbul BBSK’nın başarılı sporcusu 13 yaşındaki Selin Akbulut, bu sporun içinden gelen annesi ve babası sayesinde başarıdan başarıya koşuyor. Son olarak Samsun’da düzenlenen Artistik Buz Pateni Türkiye Şampiyonası’nda ‘basic novice’ kategorisinde şampiyon olan Selin’in annesi Nellya Akbulut, Özbekistan adına babası Amil Akbulut ise Türkiye adına bu sporu yapmış isimler.

Şu anda İstanbul BBSK’da antrenörlük yapan anne ve babasının desteğiyle 2,5 yaşında buz pateni ile tanışan Akbulut, şu an Milli takım kadrosunda yer alıyor. Nellya ve Amil çiftinin 8 yaşındaki oğulları da teşvik kategorisinde buz pateni hayatını sürdürüyor.

İstanbul BBSK’nın şampiyon sporcusu Selin Akbulut, antrenörü olan annesi Nellya Akbulut ile ulusal ve uluslararası yarışmalara katılıyor. 8. sınıfa devam eden Selin aynı zamanda sporda da başarılı bir şekilde ülkemizi temsil ediyor. Daha önce de birçok başarıya imza atan Selin son olarak Samsun'da katıldığı Artistik Buz Pateni Büyükler Türkiye Şampiyonası'nda 'basic novice' kategorisinde Türkiye Şampiyonu oldu.

"Türkiye’yi olimpiyatlarda temsil etmek istiyorum”
Başarı için çok çalışmak gerektiğini ifade eden Selin, “11 senedir bu sporu yapıyorum. Sabah antrenmanımı yapıp okula gidiyorum. Geldiğimde bir antrenman daha oluyor. Bu sene tüm yarışmalarda çok çalıştım ve birinci oldum. Özellikle anneme, babama ve kulübüme teşekkür ediyorum. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne de bu imkanları sağladığı için teşekkür ediyorum. İleride çok iyi bir buz patencisi olmak istiyorum. Uluslararası büyük yarışmalarda Türkiye’yi temsil etmek ve olimpiyatlara katılmak istiyorum” dedi.

"Hem anne, hem antrenörüm”
Anne Nellya Akbulut ise, “Ben de eski bir sporcuyum. Özbekistan adına yarıştım. 6 yaşında bu spora başladım ve 15 yıl yaptıktan sonra 2001 yılında Türkiye’ye yerleştim. Anne, baba, kızım ve oğlum bu sporla uğraşıyoruz. Antrenörlüğün sorumluluğu var, anneliğin bir sorumluluğu var. Yaptığı hareketlerde düşünce tabii ki üzülüyorum ama neden düştü diye düşünüp daha çok onun üzerine çalıştırıyorum” dedi.

“Paten için ayaklarının büyümesini bekledik”
Selin’in çok küçük yaşlardan itibaren buza çok meraklı olduğunu kaydeden Akbulut şöyle devam etti: “Buzu çok seviyordu. Paten numarasını, ayaklarının biraz daha büyümesini bekliyorduk. 2.5 yaşına gelince başladı. Kızım 4 senedir de milli takım kadrosunda. 2 çocuğum var. 8 yaşında da bir oğlum var. O da teşvik kategorisinde yarışıyor. Onlar için hem anneyim hem antrenörüm” şeklinde konuştu.

Etiketler
Yorumlar
Bildirim

Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

    Yorum Yaz