İstanbul BBSK’dan 7 günde 113 madalya 2 kupa

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü sporcuları geçen hafta ulusal ve uluslararası alanda toplam 113 madalya elde etti. Güreş takımlarımız grekoromende Türkiye Şampiyonu. Serbestte ise Türkiye İkincisi oldu.

Türk sporunun alt yapı fabrikası İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü, ulusal ve uluslararası alanda madalyaları topluyor. 11-17 Kasım tarihleri arasında çıktığı müsabakalarda toplam 113 madalya kazanan sporcularımız ayrıca bir şampiyonluk ve bir ikincilik kupası elde etti. İstanbul BBSK sporcuları, bu tarihler arasında; güreş, halter, taekwondo, özel sporcular yüzme, paralimpik yüzme, artistik buz pateni, senkronize buz pateni ve karate branşlarında uluslararası ve ulusal müsabakalara çıktı.

GÜREŞTE ZİRVE İSTANBUL BBSK’NIN

Türkiye Güreş Federasyonu tarafından Ankara’da düzenlenen Grekoromen ve Serbest Güreş Süper Ligi finallerine takımlarımız damga vurdu. Grekoromen Süper Ligi finalinde ASKİ ile karşılaşan takımımız üst üste 2., toplamda 15. Türkiye Şampiyonluğu’na ulaştı. Serbest Süper Ligi finaline kalan ve İller Bankası ile karşılaşan takımımız ise Türkiye İkincisi oldu.

TAEKWONDODA BURAK EKİNCİ AVRUPA 3.’SÜ

Antalya'da düzenlenen İşitme Engelliler Avrupa Taekwondo Şampiyonası'nda sporcumuz Burak Ekinci bronz madalya kazandı.

Bosna Hersek’te düzenlenen Sarajevo Açık Yüzme Turnuvası’nda, Özel Sporcular Milli takımı adına yarışan sporcumuz Ali Şirolu, 3 birincilik, 1 ikincilik madalyası elde etti.

HALTERDE DANİYAR 3 ALTIN İLE ŞAMPİYON

Gaziantep'te düzenlenen Uluslararası Naim Süleymanoğlu Halter Turnuvası'nda yarışan sporcumuz Daniyar İsmayilov, koparmada 157 kg, silkmede 190 kg, toplamda ise 347 kg kaldırarak 3 altın madalya ile şampiyon oldu.

PARALİMPİK YÜZME TAKIMIMIZDAN 90 MADALYA

Paralimpik yüzme takımımız, 20 sporcuyla katıldığı Osman Çullu Bedensel Engelli Yüzme Milli Takımı Seçme Yarışları'nda 39 Altın, 27 Gümüş, 24 Bronz olmak üzere toplam 90 madalya kazandı.

Artistik Buz Pateni Gazi Mustafa Kemal Atatürk Ümitler Şampiyonası'nda sporcularımız 1 gümüş, 3 bronz madalyanın sahibi oldu.

Türkiye Buz Pateni Federasyonu tarafından İzmir’de düzenlenen Senkronize Buz Pateni yarışmasında  junior takımımız 1 altın madalya kazandı.

Ümit, Genç ve 21 Yaş Altı Türkiye Karate Şampiyonası'nda sporcularımız 2 altın, 4 gümüş, 4 bronz madalya elde etti.

Etiketler
Yorumlar
Bildirim

Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

    Yorum Yaz