İstanbul BBSK ve Spor İstanbul'dan güç birliği...

İstanbul BBSK'nın düzenlediği, 'Basketbol Eğitim ve Gelişim Semineri'ne katılan Spor İstanbul eğitmenleri sertifikalarını törenle alırken, İstanbul BBSK ile Spor İstanbul arasında spor işbirliği protokolü imzalandı.

Spor İstanbul Genel Müdürlüğü binasında düzenlenen organizasyona; İstanbul BBSK Başkanı Celalettin Deniztoker, Kulüp Genel Sekreteri Hakan Şahin, Spor İstanbul Genel Müdürü Abdulhalim Aksu, İstanbul BBSK Sportif İşler Müdürü İlkay Sağır, İstanbul BBSK Basketbol Şubesi Genel Menajeri Aycan Şarlı, Alt Yapı Koordinatörü Alaeddin Yakan, antrenörler Murat Şengül, Senat Güneş, Emrah Sirkecioğlu ve Spor İstanbul eğitmenleri katıldı. 


Programda, İstanbul BBSK tarafından 5-27 Aralık tarihleri arasında düzenlenen kurum içi 'Basketbol Eğitim ve Gelişim Semineri'ne katılan Spor İstanbul eğitmenlerine sertifikaları takdim edildi.

Organizasyonda ayrıca, İstanbul BBSK ile Spor İstanbul arasında spor işbirliği protokolü imzalandı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin en büyük iki kurumunun güçlerini birleştirdiği protokolle, ülke spor tarihine geçecek başarılı ve ahlaklı sporcular yetiştirmek amaçlanıyor.
 
Protokole göre; Spor İstanbul tesislerinde spor yapan yetenekli çocuklar İstanbul BBSK antrenörlerinin kontrolünde tespit edilip, İstanbul BBSK'nın alt yapısında lisanslı ve yarışmacı birer sporcu olacak.
 

Spor işbirliği ile ilgili açıklamalarda bulunan İstanbul BBSK Başkanı Celalettin Deniztoker; 'Geleceğin şampiyonlarını yetiştirmek adına İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin iki büyük kurumu olarak bir araya geldik. Amacımız amatör branşlarda ülke sporuna katkıda bulunmak ve hak ettiği gibi üst seviyelere taşımak.' ifadelerini kullandı.

 

Spor İstanbul Genel Müdürü Abdulhalim Aksu ise; 'Bu protokolle birlikte İstanbul BBSK'nın tecrübesinden yararlanacağız. Başarılı sporcular yetiştirmenin yanı sıra ahlaklı birer birey olmaları için de çalışıyoruz' şeklinde konuştu.

 

İstanbul BBSK'nın sloganının 'Önce ahlak ve maneviyat' olduğunu hatırlatan Kulüp Genel Sekreteri Hakan Şahin de; 'Bu işbirliği ile geleceği hazırlıyoruz. Protokol herkese hayırlı olsun' dedi.

Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz