İstanbul BBSK'dan milli takıma 9 karateci...

Ümit, Genç ve 21 Yaş Altı Avrupa Karate Şampiyonası'nda, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü'nden 9 sporcu milli takımda mücadele verecek.

Avrupa Karate Federasyonu'nun (EKF) her yıl organize ettiği Ümit, Genç ve 21 Yaş Altı Avrupa Karate Şampiyonası, 8-10 Şubat tarihleri arasında Danimarka'nın Aalborg kentinde yapılacak.


Kata ve kumite olmak üzere 33 ferdi, iki takım dalında madalyaların dağıtılacağı organizasyona, Türkiye; 20 erkek, 18 bayan sporcuyla katılacak. Toplam 38 sporcuyla şampiyonada yer alan milli takımlarımızda kulübümüzden 9 karateci yer alacak.
 
Turnuvada Yunus Emre Sofuoğlu Ümit Bay Kata, Ömer Faruk Yürür 57 kg Ümit Bay Kumite dalında mücadele edecek.

Ümitler ferdi kata dalında dünya ve Avrupa şampiyonu olan sporcumuz Enes Özdemir Genç Ferdi Katada yarışacak. Ayrıca Enes Özdemir kulübümüzün diğer sporcuları Hüseyin Can Göksu ve Ömer Berat Kayar ile birlikte Genç Bay Takım Kata da mücadele verecek.

Kariyerinde dünya ve Avrupa dereceleri bulunan Hasan Arslan, Samed Gök ve Eda Eltemur gibi isimler de unvanlarını korumaya çalışacak.

Alt yaş kategorilerinde iki dünya ikinciliği, ikisi şampiyonluk olmak üzere altı Avrupa madalyası olan Emre Vefa Göktaş, 21 yaş altı ferdi kata dalında son Avrupa Şampiyonası mücadelesine Danimarka'da çıkacak.

Ümit, Genç ve 21 Yaş Altı Avrupa Karate Şampiyonası'nda yer alacak sporcularımız;

Yunus Emre Sofuoğlu - Ümit Bay Kata 
Ömer Faruk Yürür - 57 kg Ümit Bay Kumite 
Enes Özdemir - Genç Bay Kata + Genç Bay Takım Kata 
Hüseyin Can Göksu - Genç Bay Takım Kata 
Ömer Berat Kayar - Genç Bay Takım Kata 
Hasan Arslan - 76 kg Genç Bay Kumite 
Eda Eltemur - 68 kg U21 Bayan Kumite 
Samed Gök - 84 kg U21 Bay Kumite 
Emre Vefa Göktaş - U21 Bay Kata 
 
Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz