İstanbul BBSK'da hedef, Tokyo 2020

Milli takımlara en çok sporcu gönderen kulüp olan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü, gözünü Tokyo 2020 Olimpiyatları’na dikti. İBBSK’nın 39 sporcusu olimpiyat kotası mücadelesi verirken 8 sporcusu ise şimdiden kota almayı başardı.

Türk sporunun lokomotifi İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü (İstanbul BBSK), Tokyo 2020 Olimpiyatları’na iddialı hazırlanıyor. 3500’ü aşkın sporcusu ve 136 takımı ile Türk sporunun altyapı fabrikası olan İstanbul BBSK, 24 Temmuz-9 Ağustos tarihleri arasında Tokyo’da düzenlenecek Olimpiyat ve Paralimpik oyunlarında ülkemizi en yüksek sayıda temsil etmek için var gücüyle çalışıyor.

15 OLİMPİYAT MADALYASI İLE ÜLKENİN EN BAŞARILI SPOR KULÜBÜ

Olimpiyat oyunlarında bugüne kadar; 4 altın, 5 gümüş ve 6 bronz olmak üzere ülkemize toplam 15 madalya kazandıran turuncu-lacivertli ekipte, Tokyo 2020 için ise 39 sporcu kota mücadelesi veriyor. Şimdiden güreşte Cenk İldem ve badmintonda Neslihan Yiğit, 2020 Olimpiyat Oyunları’nda mücadele etmeyi garantiledi. Bedensel engelli yüzmede Beytullah Eroğlu, Elif İldem, okçuluk makaralı yayda  Bülent Korkmaz, okçuluk klasik yayda Özgür Özen, Sadık Savaş ve Yağmur Şengül ise Paralimpik Oyunları’na katılım vizesi aldı.

Halterde Daniyar İsmayilov, taekwondoda İrem Yaman, Nafia Kuş, judoda Mikail Özerler, Vedat Albayrak, Cemal Erdoğan, Mihraç Akkuş, güreşte Metehan Başar, Atakan Yüksel, Fatih Cengiz, Fatih Erdin, atletizmde Muzaffer Bayram, Ramazan Özdemir, karatede Erman Eltemur, Meltem Hocaoğlu, paralimpikte Koral Belkin Kutlu başta olmak üzere 39 sporcu 2020 için kota mücadelesini sürdürüyor.

KELEŞ: “2020 İLE BERABER BAŞARILARIMIZ KATLANARAK ARTACAK”

İstanbul BBSK Başkanı Fatih Keleş, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “15 olimpiyat madalyası ile ülkemizin en başarılı spor kulübüyüz.  2020 ile beraber başarılarımızı katlanarak artıracağız. Amatör branşlara ve sporculara yoğunlaşarak geleceğin zeki, çevik ve ahlaklı örnek sporcularını yetiştirmeye devam edeceğiz. Tokyo 2020 Olimpiyat Oyunları yolunda tüm sporcularımıza başarılar diliyorum” dedi.

Etiketler
Yorumlar
Bildirim

Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

    Yorum Yaz