İstanbul BBSK, aynı aileden 20 taekwondocu yetiştiriyor

Taekwondo branşımızda geleceğin şampiyonu olmak için hazırlanan Küskü Ailesi'nden 20 sporcumuz İBB TV'ye hikayelerini anlattı.

19 branşta sporcu yetiştiren İstanbul BBSK’nın en iddialı olduğu alanlardan biri de taekwoando. Şimdiye kadar yurtiçi ve uluslararası müsabakalarda başarılı sonuçlar elde etmiş İstanbul BBSK’nın taekwondocuları arasında, Küskü ailesinin fertleri dikkat çekiyor.

MADALYALI KÜSKÜLER

Küskü ailesinden 20 genç sporcu İstanbul BBSK’nın çatısı altında ringlere çıkıp ter döküyor. Uluslararası müsabakalarda Mahmut Küskü, 2017’deki Yıldızlar Dünya Şampiyonası’nda ikincilik elde ederek önemli bir başarıya imza attı. 5-8 Eylül tarihleri arasında düzenlenen Ümitler Avrupa Şampiyonası’nda da yine Mahmut Küskü, ikinci olarak bronz madalya almaya hak kazandı. 2015’deki Yıldız Erkekler Avrupa Şampiyonası’nda Nesim Küskü altın madalya, Ahmet Küskü de gümüş madalya almıştı.

NESİM KÜSKÜ: “BİRBİRİMİZİN RAKİBİYİZ”

Nesim Küskü, kötü yollardan uzak durmaları için babasının teşvikiyle taekwondoya başladığını söyledi. “Babam iyi dereceler elde edeceğimizi bilmiyordu” diyen Nesim, “Küsküler olarak aynı müsabakada birbirimize rakip olabiliyoruz. Bir sorun çıkmıyor. Arkadaşlık ayrı kardeşlik ayrı. Çünkü müsabakada tanırsan olmaz” şeklinde konuştu.

ANTRENÖR UĞUR GÜNGÖR: “KIZLAR GELDİĞİNDE BAŞARI İKİYE KATLANACAK”

Küsküleri müsabakalara hazırlayan İstanbul BBSK Taekwando Baş Antrenörü Uğur Güngör de, “İki kardeş, maddi sıkıntılardan dolayı buraya dönüşümlü olarak geliyordu. Konfeksiyonda biri çalıştığında ancak diğeri antrenmana gelebiliyordu. Bu kardeşlerin yetenekli olduğunu görünce aileleri ile iletişime geçtik. Konfeksiyonda çalışmalarını bıraktırarak, sadece antrenmana yönlendirdik. Küskülerin hepsi yetenekli. Ben iyi yerlere geleceklerine inanıyorum” dedi. Uğur Güngör, Küskülerin ailelerine de bir çağrı yaptı: “Ben inanıyorum, kız çocuklarımız da geldiğinde bu başarı ikiye katlanacak!” 

Etiketler
Yorumlar
Bildirim

Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

    Yorum Yaz