İstanbul BBSK-Akhisar Belediye:93-87

Türkiye Basketbol İkinci Ligi'nin 33. haftasında sahasında Akhisar Belediyespor'u konuk eden takımımız büyük çekişmeye sahne olan karşılaşmayı uzatma periyodundaki etkili oyunuyla 93 - 87 kazandı.

 Cebeci Spor Kompleksi'nde oynanan maça  İstanbul Büyükşehir Belediyesporumuz Sezgin, Recep, Umutcan, Marko ve Soner beşiyle başladı. Müsabakaya etkili başlayan taraf konuk ekip oldu. İlk beş dakikalık bölüm rakip takımın 5 - 10 üstünlüğüyle geçildi. Hücumda Umutcan takımımızın skor yükünü üstlendi. Bu periyotta yaptığımız 8 top kaybı periyodu 15 - 21 geride kapatmamızın en büyük etkeni oldu.

2. periyot her iki takımın karşılıklı basketleriyle başladı. Savunma sertliğini istediğimiz seviyeye çekemesek de ilk periyotta yaptığımız top kayıplarını sonlandırarak hücumda iyi organize olmayı başardık. Umutcan'ın skorer oyununa bu periyot da Recep'in penetreleri ve Cihan'ın çember altındaki etkili oyunu eklenince takımımız farkı eritti. Devre 39 - 41 rakip takımın üstünlüğüyle geçildi..

3. periyoda hem hücum hem de savunma anlamında etkili başlayan taraf İstanbul Büyükşehir Belediyesporumuz oldu. Savunmada koyduğu dirençle rakibine kolay sayı şansı vermeyen takımımız Soner'in de etkili olduğu bu periyotta 13 - 0 seri yakaladı ve periyodu 61 - 57 önde bitirdi.

Son periyot müthiş çekişmeye sahne oldu. Bu periyotta rakip takımın ribauntlardaki 12 – 6'lık üstünlüğü maçtan kopmamalarını sağlayan önemli etken oldu. Bu üstünlüğe rağmen Hücumda Sezgin'in skorer oyunu takımımızı ayakta tutmayı başaran en önemli faktör oldu. Bitime 25 saniye kala turuncu lacivertli takımımız 77 - 75 öne geçti. Bu dakikadan itibaren rakip takım oyuncuları tarafından taktik faul geldi. Sezgin kullandığı iki serbest atışı da sayıya çevirdi ve skor 79 - 75 oldu. Savunmada yaptığımız faulden dolayı rakip takımda Güven 2/2 attı ve fark tekrar 2 sayıya indi. (79 - 77) Çember altından çıkarttığımız toptan sonra rakip takım tarafından Sezgin'e hemen bir taktik faul daha yapıldı. Tekrar çizgiye gelen Sezgin atışlardan ilkini kaçırıp ikincisini sayıya çevirdi ve fark 3 sayıya çıktı. (80 - 77) Savunmada tekrar yapılan faulden sonra rakip takımdan Güven tekrar çizgiye gelerek 2/2 attı. Tekrar çember altından çıkarttığımız top sonucunda bu sefer Recep'e taktik faul yapıldı. Recep atışlardan ilkini kaçırıp ikincisini sayıya çevirdi ve skor 81 - 79 oldu. Son top da savunma yapan takımımız bitime 4 saniye kala yine Güven'e faul yaptı. Güven tekrar çizgiye geldi ve 2/2 atarak 81 - 81 eşitliği sağladı. Son 4 saniye kala topu oyuna sokan turuncu-lacivertli ekibimiz sayı bulamadı ve maçın normal süresi 81 - 81 eşitlikle sonlandı.
Uzatma periyoduna etkili başlayan taraf Basketbol takımımız oldu. Bu periyotta Recep'in hücumdaki skorer oyunuyla farkı 9 sayıya kadar çıkarttık. Özellikle de yaptığı sert savunmayla uzatma periyodun da 12 - 6 üstünlük sağlayan İstanbul Büyükşehir Belediyesporumuz büyük çekişmeye sahne olan bu karşılaşmayı 93 - 81 kazandı. 4 oyuncunun çift hanelere ulaştığı takımızda Umutcan Özyıldırım 27 sayı-10 ribaunt ile maçın en skorer ismi olurken Recep Doğrusöz 20 sayı - 4 ribaunt - 3 asist, Sezgin Eriş 17 sayı - 8 asist - 6 ribaunt 3 Top çalma, Soner Şahin 11 sayı - 5 ribaunt ile öne çıkan diğer isimler oldu.

Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz