İstanbul BBSK -  Afyon Bld.Yüntaş: 3-1

Voleybol Efeler Ligi'nin ilk maçında Haldun Alagaş Spor Salonunda Afyon Belediye Yüntaş'ı konuk eden turuncu-lacivertli ekibimiz rakibini 3-1 mağlup ederek 2017-2018 sezonuna 3 puanla başladı.

İstanbul BŞ Belediye Spor: İbrahim Emet 9, Caner Pekşen 1, Burak Güngör 17, Özkan Hayırlı 12, Serhat Coşkun 19, Tuia 4, Nuri (L), Murat Yenipazar, Kadir Cin 7, Görkem

Afyon Belediyesi Yüntaş: Caner 8, Fragkos 6, Cüneyt 6, Ojansivu 18, Bahov 14, Burak Hascan 10, Doğuhan (L), Beytullah (L), Fatih, Burak Köse, Mehmet 3,  Oğuzhan

İstanbul Büyükşehir Belediyespor ile Afyon Belediyesi Yüntaş, Efeler Ligi'nde 2017- 2018 sezonu ilk maçında Haldun Alagaş spor Salonu'nda karşı karşıya geldiler.

Maçtan önce TVF Yönetim Kurulu Üyesi Sedat Güler, yeni sezon için başarılar dileyerek maçın Başhakemi Erdal Akıncı ile her iki takım kaptanlarına çiçek takdim etti.

İstanbul Büyükşehir Belediyespor Teknik Direktörü Hakan Özkan da maçın hakemleri Erdal Akıncı ile Metin Korkut'a iyi bir sezon dileyerek çicek takdim etti.

Maça konuk ekip iyi başladı. Savunma ve hücumda daha az hata yapan ve file üstünde rakibinin ataklarına iyi blok tutarak cevap veren Afyon Belediyesi Yüntaş, bu sezon itibarı ile on ikinci sayıda verilmeye başlayan teknik molaya önde girdi. Üstünlüğü set sonuna kadar sürdüren konuk ekip, ilk seti 21-25 kazanarak maçta 1-0 öne geçti.

Maçın ikinci seti daha dengeli başladı. Teknik molada konuk ekibin 3 sayılık üstünlüğü vardı. 9-12. Teknik mola sonrasında İstanbul Büyükşehir Belediyespor 13-13'de rakibini yakaladı. Ancak seti bırakmayan Afyon Belediyesi Yüntaş sayı farkını açamaya başladı. 15-17. Setin son bölümüne ise 20-19 ev sahibi ekip önde girdi. Setin sonunda büyük çekişme, heyecan ve gerginlik vardı. Bir pozisyon sonrası Afyon Belediyesi Yüntaş takımından Caner Çiçekoğlu maçın Başhakemi Erdal Akıncı'dan sarı kart gördü. Karşılıklı sayılarla uzayan seti Tuia'nın Ojansivu'ya yaptığı blok bitirdi. 26-24. Bu sonuçla setlerde skor eşitlendi. 1 - 1 

Maçın 3.setine  konuk ekip 3 sayılık seri ile başladı. İstanbul Büyükşehir Belediyespor 5-5'de skoru eşitledi. Teknik molada ise 10-12 konuk ekibin üstünlüğü vardı. Özkan Hayırlı ile arka arkaya blok sayıları alan İstanbul temsilcisi 15-14 öne geçmeyi başardı. Bu dakikadan sonra file üstündeki hakimiyetini kaptırmayan İstanbul Büyükşehir Belediyespor, seti 25-19 kazanarak maçta 2-1 öne geçti.

Karşılaşmada 4.set yine başa baş mücadele ile başladı. Karşılıklı sayıların ardından teknik molaya 12-10 İstanbul Büyükşehir Belediyespor önde girdi.Skor 15-13' e geldiğinde itiraz eden Caner, maçın başhakemi Erdal Akıncı'dan bu kez kırmızı kart gördü. Maçtaki konsantrasyonunu sağlayamayan rakibi karşısında üstünlüğünü kaptırmayan İstanbul Büyükşehir Belediyespor seti 25-18, maçı da 3-1 kazanıp 3 puanın sahibi oldu.

Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz