İstanbul BB-Ziraat Bankası: 3-1

Acıbadem Erkekler Ligi'nde Ziraat Bankası'nı ağırlayan Voleybol takımımız, rakibini 25-17, 25-22, 23-25 ve 26-24 biten setler sonunda 3-1 mağlup ederek 14 puana ulaştı ve 4. sıraya yükseldi.

 Haldun Alagaş Spor Salonu'nda oynanan ve karşılıklı sayılarla başlayan maçta kazandığı blok sayılarıyla ilk araya 8:5 önde giren Voleybol takımımız, ikinci bölümde blok-defans temposunu yükselterek ikinci teknik molada farkı sekize çıkardı 16:8. Servise yüklenerek hücum performansımızı düşüren Ziraat Bankası, skoru 19:14'e getirdiyse de hızını bir kez daha artıran takımımız, seti kolayca kazandı 25:17.

İlk sette olduğu gibi ikinci bölüme de turuncu-lacivertli ekibimiz hızlı başladı 8:5. Ancak konuk ekip , Hollandalı pasör Nimir Abdelaziz'in smaç servisleriyle skoru 11'de eşitledi. Temposunu yitirmeyen Ankara takımı maçta ilk kez bir araya önde girdi 15:16 ve bu andan itibaren sahada inanılmaz bir mücadele başladı. 22:22'ye kadar kopmayan set, Pasörümüz Selçuk Keskin'in üst üste kazandırdığı iki blok sayısı ve Serhat Coşkun'a gösterilen bir kırmızı kart sonrası takımızın oldu 25:22.

Son anda kazandığı setin moraliyle üçüncü sete iyi giren takımımız, 8:6 önde geçtiği ilk aradan sonra Ziraat Bankası'nın baskılı oyununa karşı koyamadı ve ikinci araya konuk ekip önde girdi 15:16. Özellikle setin son bölümünde fazla sayıda basit hata yapan temsilcimiz, Ankara takımının Hollandalı yıldızı Robert Horstink'i durduramayınca Ziraat Bankası seti 23:25 kazanarak maçta durumu 1-2 yaptı.

Dördüncü set, her iki takımın pasör çaprazları arasında bir düelloya sahne olurken ilk araya Serhat Coşkun'la Ziraat Bankası ulaştı 5:8. Buna Gundars Celitans ile cevap veren takımımız rakibini kısa sürede yakaladı ve amansız mücadele setin sonuna dek sürdü. Celitans 24:24'te takımımıza sayıyı kazandırdı ardından Coşkun Russel Holmes'un bloğuna takıldı. Böylelikle seti 26:24 kazanan Voleybol takımımız 3 puanın sahibi oldu 3-1.

İstanbul BB–ZIRAAT BANKASI: 3-1

Salon: Burhan Felek

Hakemler: Bülent Bozkurt, Barış Sümen

İstanbul BB: Holmes, Selçuk, Antanovich, Özkan, Celitans, Coskovic, Barış(L), Burak(L), Murat, Kadir, Yankı, Fatih

Ziraat Bankası: Horstink, Murathan, Serhat, Burak, Cüneyt, Abdelaziz, Murat(L), Berkan, Moneim, Mustafa

Setler: 25-17, 25-22, 23-25, 26-24

Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz