İstanbul BB-Yenişehir Bld.: 3-0

Ankara'da oynanan Gençler Ligi müsabakasında Yenişehir Belediyesi ile karşı karşıya gelen Voleybol takımımız salondan 3-0 galip ayrılarak ilk maçından 3 puanla ayrıldı.

 Beştepe Spor Salonu'nda oynanan Gençler A Grubu ilk maçında Yenişehir Belediyesi ile karşı karşıya gelen takımımız salondan 25-12, 25-11 ve 25-6 biten setler sonunda 3-0 galip ayrılmasını bildi. Gruba galibiyetle başlayan takımımız yarın Çankaya Belediyesi Anka ile karşı karşıya gelecek.  

A takımda oynama fırsatı bulamayan genç sporcuların; müsabakalarla kendilerini geliştirebilme imkanının yaratılması aynı zamanda kulüp ve milli takım antrenörleri tarafından izlenmelerinin sağlanması amacıyla 2012-2013 sezonunda da Gençler Voleybol Ligi turnuva usulüne göre 2 bölüm halinde oynanacak. Turnuvada Acıbadem Bayanlar ve Erkekler Liginde yer alan kulüplerimizin genç takımları geçen sezondaki puan sırasına göre serpantin usulüne göre 6'lı A ve B grubuna ayrıldı.

Gençler Voleybol Liginden elde edilen puandan, A Takımlarının puan hanelerine; 2012-2013 sezonu için % 10 puan taşınacak. Lig etabının sonunda Gençler Voleybol Liginden taşınacak puanın, A takım puanına eklenmesi ile oluşacak toplam puan A takımının puanı olarak kabul edilecek.

Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz